• 1
  • 2
Всичко за този вид строителство.
naster - майстор
Пиши. При вашия хубав мек климат лесно ще се радваш на една пасивна къща.
hidrazin - майстор
Най-добро изложение за къща ??
По-далеч от територията България...
:partyman:
Tsilkov - майстор
Южно - максимални слънчеви печалби и лесно предпазване от лятно греене. След това е Източното, защото слънцето зимата изграява по-рано и залязва по-рано.
resistbody - майстор
вт дек 10, 2019 10:27 amTsilkov написа:
Южно - максимални слънчеви печалби и лесно предпазване от лятно греене. След това е Източното, защото слънцето зимата изграява по-рано и залязва по-рано.
За жалост ще имам 2 прозореца западно на 2 от спалните... знам колко е гадно западното слънце, ама поне изгледа е по-добре.. първия етаж ще го засенча с най-добрия активен метод - асмалък :) просто имота не позволява повече 14м лице юг.. хол-дневна и едната спалня са на юг..
Жената не иска "френски" прозорци, та няма кой знае колко да спечеля от юга зимата .. а и имам покрита веранда там..
muhala - майстор
нед юни 23, 2019 11:10 pmzz_stefanov написа:
Южно е добре и за отоплението и охлаждането. :)
През най горещите дни на лятото слънцето не влиза в стаята, през зимата е ниско и напича вътре.
+1.
Сложихме си 4 сезона стъклопакет. Живеем на втория етаж в блок. Изложението ни е юг и запад. Единствено лятото на 2017 стана доста топло, защото времето доста дни задържа високи температури. Наложи се да сложа климатик.
Странното обаче е, че преди няколко дни бях в градинката пред южната страна и бях с гръб на север и по едно време усещам как гърба ми се загрява доста приятно и се зачудих откъде. Като погледнах ... слънцето се отразява в прозореца и право в мен.
Та лятото е ОК за жегите, но зимата май не може да се разчита на слънчевата енергия да затопли.
resistbody - майстор
пет май 08, 2020 11:45 pmmuhala написа:
нед юни 23, 2019 11:10 pmzz_stefanov написа:
Южно е добре и за отоплението и охлаждането. :)
През най горещите дни на лятото слънцето не влиза в стаята, през зимата е ниско и напича вътре.
+1.
Сложихме си 4 сезона стъклопакет. Живеем на втория етаж в блок. Изложението ни е юг и запад. Единствено лятото на 2017 стана доста топло, защото времето доста дни задържа високи температури. Наложи се да сложа климатик.
Странното обаче е, че преди няколко дни бях в градинката пред южната страна и бях с гръб на север и по едно време усещам как гърба ми се загрява доста приятно и се зачудих откъде. Като погледнах ... слънцето се отразява в прозореца и право в мен.
Та лятото е ОК за жегите, но зимата май не може да се разчита на слънчевата енергия да затопли.
4 сезона не се слага ако искаш зимни печалби.. сега съм със 2-ка 4к+б юг 9м., фасада 6-7м прозорци, засенчване 1.2м... само 1 клиамтик и се включва 10 пъти в годината... иначе зимата парното е на 6.. на горния етаж Б+Б е обратното лятото не се живее без клима(във всички стай), ама зимата парното по-малко работи..
naster - майстор
Тъй като темата е за изложение на нискоенергийна къща, ще си позволя коментар, който напълно изключва пакетите само с 2 стъкла. Самото наличие на 3 стъкла драстично променя светлопропускливостта, дори и визуално, без да навлизаме в цифри. Припомням, че сме с 2 нискоемисионни с бяло в средата. Поглеждайки едновременно през отворен прозорец и фикс, има видим зеленикав оттенък. Ако сравнявам със стоков тониран прозорец на кола 30%, може би потъмняването визуално е ок. 10-15%. В този ред на мисли, ще потретя витаещото от години мнение, че високоенергийните стъкла в пакет с 3 стъкла, освен за чист запад или изток, обезмислят големите южни прозорци. Оскъпяват, затъмняват и намаляват печалбите зимно време.
  • 1
  • 2

Тема "Най-добро изложение за къща ??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: