• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко за този вид строителство.
Фитилчо - майстор
пон юни 22, 2020 12:05 amradius написа:
70х600 - всичко ти е хубаво, ама тоя размер прилича на амбразура. Не всичко е локация...
Така е, форс мажорни обстоятелства (добри съседи)
naster - майстор
пон юни 22, 2020 12:41 amBoxo написа:
Относно боята, моята дограма е с боя на Akzo Nobel.
Аз ли пропуснах, и в крайна сметка, какво избрахте и монтирахте? Може ли малко повече детайли за 7-те страници дискусия?
Последна промяна от naster на пон юни 22, 2020 6:39 pm, променено общо 1 път.
Boxo - напреднал
naster написа:
пон юни 22, 2020 12:41 amBoxo написа:
Относно боята, моята дограма е с боя на Akzo Nobel.
Аз ли пропуснай, и в крайна сметка, какво избрахте и монтирахте? Може ли малко повече детайли за 7-те страници дискусия?
В крайна сметка се спрях на Етем Е75 с обков GU, монтирана на предия ръб на зидарията посредством котви. Монтажен профил отдолу и без допълнителни изолационни вложки, че и без това излязохме от бюджета. Все още не е монтирана, затова и не съм писал по-обстойно.
Странния пробле,м който срещнах е че за ЕТЕМ Е75 няма раздвижни ъглови сглобки и се наложи един голям ромбоитен прозорец, който ми е на стълбището, да мина на Rehau GENEO.
Важно за алуминиевата дограма е ъгловите сглобки да се омажат с уплътнител и да се свържат с ъглонабивна машина.
Малко преди да поръчам, мойта дограма видях Etem E45 монтирана на къщата на един мой приятел и също не е лошо решение, но просто е с по-лоши изолационни показатели от Е75.
naster - майстор
Като я монтирате ѝ лепнете и един илбрук отвън и чакаме снимки. Успех.
Фитилчо - майстор
Много добре си решил !
ДжилезутУ си е джилезУ, макар и алумиНка !
PVC-тo е за чашки за кафе !
naster - майстор
В ПВХ дограмите има повече желязо от алуминиевите.
Фитилчо - майстор
ср юни 24, 2020 11:23 pmnaster написа:
В ПВХ дограмите има повече желязо от алуминиевите.
Не ми ги продавай тия схеми като за офис за дограма и щори в гараж на Жданов до женския пазар, ше те замола.... ако може де :wink:
naster - майстор
ср юни 24, 2020 7:33 pmФитилчо написа:
PVC-тo е за чашки за кафе !
А чашките за кафе май са от полистирен, въпреки че от години не ползваме еднократни - пестихме от тях за пвх дограма и епс изолация. :-D

Нито от Жданов, нито от пазара Кирков сме я купували дограмата - не се събираше в трамвая. Прост човек от работническо семейство съм, от Земляне от базата на доставчика си я поръчах.
Фитилчо - майстор
Щом ви прави щастливи, със здраве да си я позвате .Предполагам е така, поради факта, че "в ПВЦ дограмата има повече желязо от алуминиевата" ! :wink:
И един мармот завиваше шоколад Милка в каллник от Москвич....

В този ред на мисли един риторичен въпрос- Защо всички крила на врати и прозорци с по-големи размери са алуминиеви? Нали в кофичките от кисело мляко имало повече желязо и следователно структурно трябва да са по-задрави. Пък то какво излезе... :lol:
miliad - майстор
Фитилчо написа:


В този ред на мисли един риторичен въпрос- Защо всички крила на врати и прозорци с по-големи размери са алуминиеви? Нали в кофичките от кисело мляко имало повече желязо и следователно структурно трябва да са по-задрави. Пък то какво излезе... :lol:
Защото, структурно са по-леки, линейното разширение е по-малко и разни дреболии касаещи обиновенно целият обект не само големите крила.
Иначе съм виждал разчепатен алуминиев ъгъл от тежестта на стъклопакета. Ъглонабивен при това, с всичките му анджаклами изпълнен. ПВЦ ъгъл не съм виждам.
ПВЦ ъгъл съм виждал спукан от термично разширение, както и изкъртена каменна облицовка от същият прозорец. :-D
Тъй че, пълно щастие няма.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Дограма - Алуминиева, PVC или Композит?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: