• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко за този вид строителство.
Boxo - напреднал
Въпреки, че съм твърдо за Алуминиева дограма, не може да се отчете, че и PVC дограмата има своите предимства като по-добрите изолационни качества. Мисля че за северни прозорци, ако не са с големи отваряеми крила мисля, че е по-доброто решение. Но мисля, че основното им предимство е цената, защото където свършват ценово PVC дограмите, почват алуминиевите с прекъснат термо мост. Интересно ми е да чуя мнение и за композитните, като GENEO. Ако има някой има такава от повече време, може да пусне едно мнение как се държи.

ПС: Аз пък съм виждал алуминиева врата на баня, която е почнала да корозира. Може би заради компрометирана боя или по-скоро заради неправилен крепеж. Най-често се използват поцинковани крепежи, а това е груба грешка, тъй като при влага се получава електролитна реакция и почва да се разяжда алуминия. За алуминий се ползва неръждаем крепеж А4 (марка 316). Това важи както за дограмата, така и за окачените фасадни от алуминиеви профили.
naster - майстор
Аз не мога да кажа кое е по-добро, вероятно алуминиевата превъзхожда в общия случай пвх профилите. Но след като разговорът заби в посока ФВ-форум "газта е за готвене, нафтата за топлене, аз карам само бензин!", реших да включа обратно гравитацията с малко сарказъм. Наистина и аз имах желание да сложа алуминиева дограма, но цената ме отказа. Имахме много дограма: към 46м2. Подробностите са в нискоенергийния раздел, имам тема за къщата, която построихме. Та, всъщност едни 15К лева ме разделиха с алуминиевата.
Boxo - напреднал
пет юни 26, 2020 11:15 amnaster написа:
Имахме много дограма: към 46м2. Подробностите са в нискоенергийния раздел, имам тема за къщата, която построихме. Та, всъщност едни 15К лева ме разделиха с алуминиевата.
Аз имам малко над 60кв.м прозорци и избор беше 15к за бяло ПВЦ и 21к за Алуминий в цвят по каталог. Само че имам и много неотваряеми, така че може би там се е получила по-ниската цена. Но все пак 15к в повече за алуминий е много сякаш, освен ако алуминия не е бил Schuco или Rayners.
nelina_london - специалист
Да не би бялото PVC да е било Geneo?
Ние не сме пускали оферти за бял цвят,но в Антрацит за 61м2 ,разликата между Рехау Синего и Етем Е75 беше около 7500лв(около 40%оскъпяване),Geneo идваше хиляда лева по-евтино от Eтем.
Между другото,имаме
голям апартамент северозападно изложение с Етем Е45,поставени преди десетина години.Като изключим разпадналите се комарници и адската жега( двоен стъклопакет,бяло -всесезонно стъкло,за обкова нямам спомен),няма оплаквания.Също е изпълнена качествено с ъглонабивна преса.
Фитилчо - майстор
пет юни 26, 2020 11:15 amnaster написа:
Наистина и аз имах желание да сложа алуминиева дограма, но цената ме отказа. Имахме много дограма: към 46м2.
Напълно те разбирам,че така се е случило , това е единствения недостатък на алу. пред ПВЦ профила. Като отидеш и на къстъм полиестерна боя, дебел троен стъклопакет с триплекс отпред и читави профили и обков + висококачествени ролетни комарници, разликата ще отиде от 15 на 30000 .... може и повече.

И не е удачно да се сравнява един от скъпите ПВЦ със най-евтиният алуминиев....
Ако се сравнят два еднакви класа, разликата в цената отива х2. Там е "заровено кучето" :)
Фитилчо - майстор
пет юни 26, 2020 7:48 amBoxo написа:

ПС: Аз пък съм виждал алуминиева врата на баня, която е почнала да корозира. по-скоро заради неправилен крепеж.
проблема е, че се ползва некачествена боя от пет л'еа килото, която се пръска без грунд отдолу. Щото се търси евтинкото, ясно е и от производители и от купувачи. После става това, което описа понякога...
Boxo - напреднал
съб юни 27, 2020 11:23 amФитилчо написа:
проблема е, че се ползва некачествена боя от пет л'еа килото, която се пръска без грунд отдолу. Щото се търси евтинкото, ясно е и от производители и от купувачи. После става това, което описа понякога...
Точно затова казах, че е задължително профилите да бъдат заводски боядисани, а не да се боядисват в някой местен цех за прахово боядисване, където или няма да спазят технологията, или няма да я изпекът на правилните градуси. Чувал съм и за случаи където пластмасата по средата излиза деформирана поради по височки градуси в пеща.
Фитилчо - майстор
съб юни 27, 2020 4:06 pmBoxo написа:
съб юни 27, 2020 11:23 amФитилчо написа:
проблема е, че се ползва некачествена боя от пет л'еа килото, която се пръска без грунд отдолу. Щото се търси евтинкото, ясно е и от производители и от купувачи. После става това, което описа понякога...
Точно затова казах, че е задължително профилите да бъдат заводски боядисани
Нищо подобно :wink:
Предполагам, че изкофтената врата, която си виждал е била беличка гланц, нали? :cool:
Boxo - напреднал
Нищо подобно :wink:
Предполагам, че изкофтената врата, която си виждал е била беличка гланц, нали? :cool:
[/quote]

Да беличка беше.
Фитилчо - майстор
Всичко е ясно :lol:

Няма сила да ме накара да купя този "заводски" боядисан бял боклук за 200 лева цялата врата , пред истински алуминиев профил боядисан с полиестерна боя на прахово "не заводски"
Иначе по принцип всеки е свободен да си купува каквото намери за добре с неговите си пари :wink:

Според теб, защо хората предпочитат тия "заводски" алуминиеви врати в банята? Аз ще ти кажа, защото са евтини и защото истинска хубава врата, която да издържи в баня е три пъти по скъпа от тоя "заводски" боядисан боклук с бойчка за пет леа килото...
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Дограма - Алуминиева, PVC или Композит?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: