• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко за този вид строителство.
vitorio83 - специалист
съб окт 26, 2019 7:47 amBoxo написа:
пет окт 25, 2019 11:22 amvitorio83 написа:
съб авг 03, 2019 8:54 pmnaster написа:
Аз имам приятели с ПВЦ от 95-та, по нищо не дава признаци да е за кофата. И аз избрах немска пвц пред гръцка алуминиева заради цената: за нашата къща разликата беше 15 хил. лв.
Произвежда се в София, не е гръцка.
Коя марка се произвежда в София а не в Гърция?
За ЕТЕМ говоря.
Boxo - напреднал
пон окт 28, 2019 3:19 pmvitorio83 написа:
съб окт 26, 2019 7:47 amBoxo написа:
пет окт 25, 2019 11:22 amvitorio83 написа:
Произвежда се в София, не е гръцка.
Коя марка се произвежда в София а не в Гърция?
За ЕТЕМ говоря.
Това прави ли я по-лоша и с по-ниско качество от тази, която се прави в гърция?
vitorio83 - специалист
пон ное 04, 2019 9:45 pmBoxo написа:
пон окт 28, 2019 3:19 pmvitorio83 написа:
съб окт 26, 2019 7:47 amBoxo написа:

Коя марка се произвежда в София а не в Гърция?
За ЕТЕМ говоря.
Това прави ли я по-лоша и с по-ниско качество от тази, която се прави в гърция?
Нашата е с по-добро качество.
Boxo - напреднал
вт ное 05, 2019 4:42 pmvitorio83 написа:
пон ное 04, 2019 9:45 pmBoxo написа:
пон окт 28, 2019 3:19 pmvitorio83 написа:

За ЕТЕМ говоря.
Това прави ли я по-лоша и с по-ниско качество от тази, която се прави в гърция?
Нашата е с по-добро качество.
:supz:
Boxo - напреднал
пон ное 18, 2019 9:57 pmnaster написа:
Избрахте ли?
Алуминий ще е 100%. От Vivaaluminum и Altest се отказах поради по ниското качество на профилите. Останаха гръцките марки. Етем E45 - 20 500лв, Етем E75 - 24 500лв. Чакам оферта и за Alumil s67. Alumil S77 отпада, защото ми казаха, че ще е по-скъпа от Етем Е75. Като имам още информация ще пиша.
Фитилчо - майстор
Само да допълня добрата тема , искам да кажа, че алуминия, може да му смените механизмите и след 15 години да го разглобите, боядисате със скъпа боя, смените стъклото с ново поколение и пак си е джам, който не е мръднал. Същото не може да се каже за пласмаКа .

В този ред на мисли, никога не бих монтирал толкова скъпа дограма без метална зазидана рамка, на която дограмата е хваната със самонарезни уплътнена със силикон. Без пяна !
Последна промяна от Фитилчо на нед юни 21, 2020 2:48 pm, променено общо 1 път.
Фитилчо - майстор
пон окт 21, 2019 10:10 pmBoxo написа:
ЕТЕМ предлагат заводски боядисани профили, като цената им е 5-10 % по скъпи от белите. Явно фирмите за дограма не ползват тази екстра и когато предлагат цветни профили, купуват бели и после задължително през прахово, а от там цената е 30% нагоре, не само на дограмата, а на цялото изделие :? Дали качеството на фабрично боядисания профил е еднакво с това на боядисаното в някой цех за прахово боядисване? Единствения минус е, че трябва да се чака повечко време за производство на цветя в завода.
Сто процента е по добрият вариант,аз процедирам така. Ще ти кажа и защо. Защото си купувам Австрийска полиестерна двукомпонентна прахова боя за външно на Tiger с цена 50 лева килограма, срещу 5-7 лева на Полските боклуци. Нищо общо няма дори и на текстура после...
Нямам нищо общо със фирмата, но я купувам от тук - http://www.deyacolor.com/

Между другото, само за да си сверите часовниците, не зная от коя фирма са профилите но са купени на алуминии за боядисване със същата боя. Прави ми я приятел, на когото имам доверие напълно. Прозорец 70 см на 6 метра - 2 парчета по 3 метра едното отваряемо автоматично с мотор със троен стъклопакет дебел 96 мм , профила е към 128 мм дебел, ми струва около 2000 лева....
radius - майстор
70х600 - всичко ти е хубаво, ама тоя размер прилича на амбразура. Не всичко е локация...
Boxo - напреднал
нед юни 21, 2020 2:27 pmФитилчо написа:
В този ред на мисли, никога не бих монтирал толкова скъпа дограма без метална зазидана рамка, на която дограмата е хваната със самонарезни уплътнена със силикон. Без пяна !
Какви са плюсовете на това решение за монтаж?
Не се ли получават термомостове с тези метални профили?

Относно боята, моята дограма е с боя на Akzo Nobel. гледах и каталога на Tiger но не си харесахме цвят.
Хубаво е да се избере релефна боя, а не гланцова, защото по-трудно се драска, пък и изглежда доста по-добре. Няма общо като визия с пластмасовата дограма и с пластмасовите и капачки.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Дограма - Алуминиева, PVC или Композит?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: