• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко за този вид строителство.
naster - майстор
Едновремешните профили :) супер яко звучи :) Все едно са отпреди перестройката, а не отпреди 15 години :)
VLADO66 - майстор
Доколкото знам, единствено профилите на КВЕ идват от Германия.
miliad - майстор
След промяната на еко нормите при профилите, качеството се влоши.
Може да звучи странно но именно вкарването на рециклиран материал подобрява нещата.
Владо не на КВЕ, а на концерна Profine. Няколко марки са.
naster - майстор
Потвърждавам - на защитното фолио пише Profine produced in Germany
EDI - майстор
15 години, ама разлика в качеството огромна, не само за дограмите.
Hursa - майстор
съб авг 03, 2019 12:19 pmBoxo написа:
Имат ли място алуминиевите профили при остъкляване на нискоенергийни къщи. (Поради големите стъклопакети, профила няма да е много, но не мога да преценя, дали термомоста който се получава няма да е в конфликт с идеята за нискоенергийна къща)
Мисля, че за термомост не може да се говори в случая (все пак „термомоста” е прекъснат при алуминиевата дограма към която сте се насочили. А за топлопреноса през профилите на дограмата. Т. е. според мен - въпроса е дали топлопреноса през алуминиевите профили с прекъснат термомост е твърде голям (за да е „в конфликт с идеята за нискоенергийна къща” :) )
Жалко, че Tsilkov не е влизал отдавна - той е специалист по такива сгради. И можехме да се допитаме.
Ако сравняваме
Изображение
с
Изображение
може би веднага може да се каже, че ПВЦ профила ще има по-добри топлоизолационни качества (по слабо топлопренасяне).
Ако сравняваме
Изображение
с
Изображение
мисля, че също може да се каже, че ПВЦ профилите (с „вградения изолационен материал” ) ще по-добри топлоизолационни качества.
Но ако сравним профила показан на първата картинка с този на четвъртата - мисля, че не може да се каже веднага - кое е с по-добри топлоизолационни качества.
Не знам, до колко добре изпълняват топлоизолационните си качества тези вставки при профилите на ЕТЕМ.
Изображение
Може би не са лош избор. Трябва да се проучи, да ги разгледате „на живо” и да прецените (разбира се и да се прецени до колко са надеждни, като здравина, като механична устойчивост в сравнение с избраните ПВЦ профили). Може би по-топлоизолационните си качества е близък, а дори може и да превъзхожда ПВЦ профилите без „вграден” топлоизолационен материал.
npace - специалист
А има едни дограми дето самият профил е от дръвце, а по външният му край има алюмин - те струват ли си парите (много са скъпи)?
EDI - майстор
То само дръвце е най-добре, ама рядко има свястна дограма.Моите наблюдения от дете до сега ми говорят, че дървената дограма си създава естествен климат покрай себе си, което е много добре за здравето и дишането в частност.
Hursa - майстор
За тези, които признават единствено дървото за дограма и не признават изкуствената декорация - предполагам, че единствено такава си заслужава парите, само не ми се вярва да одобрят алуминиевата "капачка". (Поне според мен, дървото има сравнително големи недостатъци - в качеството му на материал за дограма, макар да си има своите положителни страни - но моето мнение, си е мнение на абсолютен лаик.)
Но явно предлагащите компоненти за пасивни и нискоенергийни сгради не считат, че дървото има достатъчно добри топлоизолационни качества за това му приложение и се нуждае от "подобряване".
Изображение
А такава е значително по-скъпа, дали не снижава и здравината и.
npace - специалист
Ей това гледах аз:
Прикачен файл:
дръвце със алюмин.jpg
дръвце със алюмин.jpg (27.53 KиБ) Видяна 2909 пъти


Дъжд, сняг, студ, вятър, ЗОМБИТА - алюминът ги посреща. :-D И дръвцето се запазва като ново без поддръжка за много, много години напред. Но дали наистина се запазва или просто не виждаме какво се случва? И в един момент - изненада. :-D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Дограма - Алуминиева, PVC или Композит?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: