Всичко за този вид строителство.
Svetoslavoff1 - майстор
Импровизиран въздуховод от мазата(там целогодишно си има едно отворче) и заустване под камината. Ако някога го довърша, ще споделя :)
ZMeyGorianin - майстор
Имам такава тръба само, че е Ф50. Пробих с боркорона подходящ отвор на камината с водна риза "Прити" долу в помещението на чекмеджето за пепел. Въздуха постъпва под скарата и е позатоплен.
Нарочно избрах по-малко "Ф" на тръбата, за да мога да регулирам горенето чрез клапите на камината.
ZMeyGorianin - майстор
"Напрви сам" БГ :partyman:
Прикачен файл:
DSCN1302.JPG
Andri01 - майстор
Използваш и топлината на димохода ,нали? Аз съм така в стаята на 2-етаж. Куфар около металния димоход и вентилатор. Вкарва студен въздух от горе и от долу затопления излиза до пода. А на първия етаж - серпентина за затопляне на бойлерите. :partyman:
ZMeyGorianin - майстор
Да. Тази година взех готов топлообменник.
naster - майстор
Пускам и в тази тема. Ф160, пуснат в коминни тела, уплътнено с перлит. Първичният въздух се доставя по същия начин с ф75 с коляно накрая, разминати с метър във височина. Горивната камера в долната си част има щуцер с клапа за първичния. Ако има други въпроси.

Прикачен файл

6FA44E8D-55AB-4514-8597-34BB96341EB0.jpeg
valentino_g - специалист
вт фев 23, 2021 5:05 pmnaster написа:
Пускам и в тази тема. Ф160, пуснат в коминни тела, уплътнено с перлит. Първичният въздух се доставя по същия начин с ф75 с коляно накрая, разминати с метър във височина. Горивната камера в долната си част има щуцер с клапа за първичния. Ако има други въпроси.
Здравей, имам въпроси.Правилно ли разбирам,че вземаш свеж въздух за горене от
вентилационния отвор на комина? Имам единичен комин с вентилационен отвор на Schiedel Ф200мм. ,като отвора за вентилация е 100/260мм.Според теб ако изкарам тръба Ф50-75 през вентилацията до върха,би работило?

Прикачен файл

viber_image_2021-06-03_16-47-53.jpg
naster - майстор
Ако този вентилационен отвор няма да се ползва за бани или нещо такова, може просто да се свърже с входа за първичния въздух на камината. Няма нужда от тръба в тръбата. При мен просто е "самоделен Шидел".

Тема "Вписва ли се камината във формата нискоенергийна къща?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: