Всичко за този вид строителство.
nelina_london - специалист
resistbody не само,че не е правил "сбиротоци",защото е пояснил,че става дума за различни сгради,но и не е пояснил,че повечето от тях не са жилищни.
Къщата на автора ми харесва на визия.Нямам идея как ще се държи в изолационен план и дали ще възникнат проблеми по сглобките ,но вярвам,че ще ни държи в течение на процеса по довършването и.
resistbody - майстор
Моето са складове от термопанел, който не ми хареса като изолационни свойства, затова се наложи добавяне на вата +картон. Другата с ЕПС-то е пак склад, но ми е вкъщи и налепих ЕПС за да го измажа с минерална мазилка за да не ми грози..

Включих се точно защото имам метални сгради от ТП, и съм ги направил да изглеждат по-малко хале и повече къща.. и подобряване на топлоизолационните характеристики... гледам колегата е с по-дебел панел от моя, та може и да не лепи отвън ако е е ОК с визията...
Фитилчо - майстор
Тя визията, че е гадничка е ясно, но друга ми беше мисълта на мен!
Аз имам също такава къща, но съм запълнил празнините между колоните с Поротерм 12, илезмна ми 6 лева на квадрат някъде тогава. Панелите бяха по 40 лв квадрата,когато зидах аз преди 3 години.
Като извадим 10ина лева за тухлите , които си зидал, за останалите 30 лева като нищо можеш да спретнеш една изолация с вата на Фибран, ако ти си я правиш и ще получиш по добра изолация 100% сигурно а и визия на "нормална" къща и аи шумоизолация по добра, а не се едно си у индуистриалната зона на Милано покрай халетата... :)
вт дек 14, 2021 12:16 pmnelina_london написа:
resistbody не само,че не е правил "сбиротоци",защото е пояснил,че става дума за различни сгради,но и не е пояснил,че повечето от тях не са жилищни.
Къщата на автора ми харесва на визия.Нямам идея как ще се държи в изолационен план и дали ще възникнат проблеми по сглобките ,но вярвам,че ще ни държи в течение на процеса по довършването и.
Разбрах му ситуацията, но става въпрос за халета, да!
Най много губиш освен това, като си правил грешки при проектирането и си наднаждал изолция в последствие :cool: това исках да кажа...
Но тук става въпрос за цялостен проект на къща, което е малко по различно, поне откъм планиране и избор на стени...
ака се получи при мен. Долу е със 120 мм фибран, нагоре ще е 150 мм вата. Освен, че с панелите става по-бързо строителството, аз не виждам, защо трябва да си причиниш тоя парник с визия на хале ...

Изображение
Slavov99 - специалист
Монтирана дограма:
Прикачен файл:
48475F74-632C-41AA-8644-96214D2845F5.jpeg
resistbody - майстор
Дограмата май ти е стандартна, а не от тая за ТП ? и моите са с обикновени но искат рамка и обшивка после... Тая веранда ще я покриваш ли ?
Slavov99 - специалист
Дограмата е стандартна, монтирана в равнината на панела на котви с ЕПС транспортен профил.
radius - майстор
Фитилчо, както обикновено си подпален и гледаш от собствената си камбанария, но винаги може някой да те попита, що като толкова му разбираш си набит между 5 къщи на по 3 метра от твоята. Не искам да звучи злорадо, такива са ти били приоритетите и обстоятелствата, но за да критикуваш по подобен начин, трябва да си идеален.
Фитилчо - майстор
Може би си виждал в центъра на столицата меншъни с ябълкови градини по 2 декара,да? :?:

Тема "“Метална” може би ниско енергийна къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: