Всичко за този вид строителство.
Slavov99 - специалист
съб дек 11, 2021 6:58 pmsavagebs написа:
грозно грозно, грозно, сигурно и стряха няма да има а и цената сигурно е двойно на монолитното
Стряха не й и трябва, нее кирпич да го пазя от вода
schuldiner - майстор
съб дек 11, 2021 6:54 pmradius написа:
Чакай да дойде шпицкомандата Блу+Чирачето и ще видиш кое е красивото :-D
Може да се каже, че и ние сме шпицкоманда анти термопанел :-D
Аз дори съм против всякакви изкуствении - фибран, стиропор, гипсокартон, пвц-облицовки - нямам такива вкъщи. Но на хората работя с такива материали, всеки има право на личен избор.
Мен повече ме притеснява състоянието /монтажа/ на конструкцията, от снимки няма как да се оцени. А че е изключено това да е нискоенергийна сграда е повече от ясно. Но пък ще става за живеене, какво толкова...
Фитилчо - майстор
С тези термопнели голям автогол си вкара!
Тухлите излизат 1000 лева за 70 квадрата къша като с твоята конструкция, ама от 100х100 квадратен профил. Отгоре можеш да си налепиш и 20 см каменна вата или 30, нали искаш пасивна къща...
Иначе между PVC и алуминиева дограма избор няма- винаги ще сложа алуминиевата, тия кофички от кисело мляко, мерси.
MamaMy - майстор
На мен пък това къще ми харесва. Може да се променя вътрешното разпределение всяка година. Може да си го оставиш тип мезонет. Можеш да го направиш с обитаем полуетаж. Свободата е неограничена. Само гаража отдолу е твърд. Ще ми е интересно накрая цената на квадрат.
Чираче - майстор
пон дек 13, 2021 8:26 amschuldiner написа:
съб дек 11, 2021 6:54 pmradius написа:
Чакай да дойде шпицкомандата Блу+Чирачето и ще видиш кое е красивото :-D
Може да се каже, че и ние сме шпицкоманда анти термопанел :-D
Аз дори съм против всякакви изкуствении - фибран, стиропор, гипсокартон, пвц-облицовки - нямам такива вкъщи. Но на хората работя с такива материали, всеки има право на личен избор.
Мен повече ме притеснява състоянието /монтажа/ на конструкцията, от снимки няма как да се оцени. А че е изключено това да е нискоенергийна сграда е повече от ясно. Но пък ще става за живеене, какво толкова...
Сам го каза. Всеки сам си решава.

Живея в такава къща, и въобще не съжалявам. Никъде няма мухъл, топло е, и комфортно. Външната визия не е приоритет за мен. Тя е за пОказност колко сме богати.
Фитилчо - майстор
пон дек 13, 2021 7:37 pmЧираче написа:
Външната визия не е приоритет за мен. Тя е за пОказност колко сме богати.
Егати глупостите, външната изолация е най бързо изплащащата се инвестиция, особено при тези цени на енергоносителите...
20 см е абсолютният минимум според мен, за един комфортен дом с ниски сметки за отопление.
resistbody - майстор
вт дек 14, 2021 12:44 amФитилчо написа:
пон дек 13, 2021 7:37 pmЧираче написа:
Външната визия не е приоритет за мен. Тя е за пОказност колко сме богати.
Егати глупостите, външната изолация е най бързо изплащащата се инвестиция, особено при тези цени на енергоносителите...
20 см е абсолютният минимум според мен, за един комфортен дом с ниски сметки за отопление.
Все пак панела е някаква изолация.. имам панел 5 + 10 минерална вата вътрешно на картон и е няма нищо... имам панел 5 + 5 ЕПС отвън, но е склад и горе долу бива.. имам и кухо 20 вата катрони + 4епс но там дограмата е щета ама пак бива... всички филми съм ги играл и XPS вътрешно... сега ще пробвам 20-ка EPS външно да видим там как е.. всичко са различни сгради..

При чисто металните сгради(панелни) много трябва да се внимава в пропуските на снадките... единия ми покрив от 2 години го пуша и все тече от някъде..
Фитилчо - майстор
20 и нагоре каменна вата изпълнена добре, залепена и с мазилка от вън е чудесна изолация.Колко е разликата EPS- вата. Началото на лятото като проверявах беше 95 лева EPS срещу 133 вата Фибран Гео нещо си. То при тази разлика EPS се обезмисля.
Иначе като те слушам, тея дет ги имаш неща са някакви сбиротоци наднаждани, донаднаждани, добавяни и правени без никаква логика и мисъл, ей тъй, да има - ту хев :lol:
Хвани и направи една фирмена система изпълнена перфектно със всеки компонент и ще видиш разликата, независимо дали е EPS или вата.
Аз бих заложил определено на вата!
Christo - майстор
вт дек 14, 2021 7:20 amФитилчо написа:
Хвани и направи една фирмена система изпълнена перфектно със всеки компонент и ще видиш разликата, независимо дали е EPS или вата.
Аз бих заложил определено на вата!
Едната ми дъщеря бяха наели някакъв тъмно зелен да им лепи плочки в кухнята. Прилоша ми, като разбрах, но така решил зетят. Та мургавият беше теглил една на длъж и на шир на Хенкел с техните строителни смеси! Той имал собствена формула и тя била върхът! Ти искаш да спазваме цялостно технологията на само една фирма. Трудно, направо невъзможно! Ние разбираме от всичко и по-добре от всички.
Фитилчо - майстор
Вярно, тоя момент го бях забравил! :lol:
По принцип не е никакъв проблем голяма част от компоненрите да се заменят от системата, стиг да са добро качество! Давам пимер- Дори и да ползваш система на Baumit, не е проблем да замениш лепилото с Ardex, примерно или Mappei! Но не може с най евтината ноу нейм вата, най евтиното лепило и EPS да постигнеш резултат много добър! Още повече, тия неща дето ги изрежда колегата по горе са някакви сбиротоци, каквото имАл, това плескал- е как очкваме добър резултат? Вика пет см вата, после па епс, после намсикво,па гипсокартон, па панел абеее.. свободни съчинения!
Шибни 20 см вата, да кажем FibranGeo високия клас с правилните лепила,дебелини на слоевете и мрежа, и да видим, дали било същото ....

Тема "“Метална” може би ниско енергийна къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: