Всичко за вашата тераса или балкон
Здравейте, трябва ми съвет за декинг на терасата на апартамента.
Терасата е 660cm x 185cm. В двата края и в средата подът (мозайка) е повдигнат за да образува естествени наклони към два чучура (един в средата на лявата половина и един в средата на дясната половина). Иначе казано подът е на вълни - крив.
За да го изравня искам да сложа декинг от сибирска лиственица.

Говорих с един майстор да го направи, купих каквото ми каза, но след като го чаках известно време ми написа, че няма да може да поеме обекта и увиснах във въздуха. В край на сметка реших да го правя сам.
Това, с което разполагам е: декинг сиб. лиственица, подложни гредички (за скара) от сиб. лиственица и винтове.

Поразгледах из интернет как се прави и виждам на много места поставят система за монтаж с едни регулируеми крачета, но те доста оскъпяват цената. Имало и начин с "циклене" на подложните греди, но не разбирам как става това - така, както си го представям, ми изглежда изключително много играчка.
Някой може ли да ми обясни как се циклят тези греди? С някаква специална машина ли се прави?
шоп - майстор
В момента правя подобна тераса 600х150, само че си избрах композитен декинг

Имам гърбица почти 2 см и я обрах с клинове. Всичко е нивелирано перфектно и скарата е хваната с неръждаеми винтове за основата.

Прикачен файл

IMG_20210916_101153_resized_20211005_055541032.jpg
brum - майстор
На тази тераса от последната снимка защо се влиза със стъпало нагоре?
шоп - майстор
Защото има френски прозорци, а отдолу минават тръби за парно и изолацията е фибран 45-50 см
muhala - майстор
Няма ли да се компрометира пода и хидроизолацията с навитите винтове ?
шоп - майстор
Терасата не е открита и не я вали

При открити тераси технологията е друга.
В JAF bulgaria ми казаха че скарата няма нужда скарата да се хваща никъде - поставям я на пода и това е. Може и да не съм ги разбрал, но ми се струва, че ако не я хвана никъде пак няма да "играе" много като се ходи по декинга.
Дали нивелирането с клинове ще работи и със същия успех ако не я хващам за пода и ползвам дървена скара?
parketmilanov - специалист
Хубаво е ако имаш ниво да сложиш крачета /нивелируеми/ .Ако не намираш ми звънни имаме налични няколко височини.
Ако ти е извън бюджета може да си направиш от гредите , но ще изгният дори и да ги импрегнираш няколко пъти
това с цикленето на гредите не съм го чувал и ми звучи малко странно .
По скоро ако съвсем е бюджетен обекта си вземи тротоарни малки плочки и сложи по 5-7 на м2 вместо крачета и ще имаш подобно нещо но без нивелацията и върху тях може някаква импровизация с трупчета .поне ще висят във въздуха .
www.decking.bg /.
Ако имаш въпроси заповядай 0888785584

Тема "Декинг на тераса на апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: