Всичко за вашата тераса или балкон
molt - специалист
Навеса е готов и то от година и повече.Няма време да пиша
Прикачен файл:
img_20191001_190126.jpg
Прикачен файл:
img_20191001_190100.jpg
Прикачен файл:
img_20191001_190115.jpg
Прикачен файл:
img_20191001_190140.jpg

п.с. да не Ви прави впечатление неподредеността и чистотата :cool:
Както се вижда има ветроупорна завеса, но вече искам да го затворя по-хубаво за ползване и зимата.
Идеята е да се отваря почти изцяло и отвсякъде за лятото.А зимата да се затваря.
Няма да се отоплява постоянно , но искам като пусна печка да се стопли.Размерите с му 6м на 2,8м.
Гледам механизъм тип „Фолксваген“, плъзгане по релси, хармоника врати и т.н. Вие какво предлагате.
За плъзгащите врати съм чел че не уплътняват хубаво.Аз искам добра топлоизолация.Зимата като пусна печка да не грея снега навън.
Пода също ми е проблем сега е на цимент както се вижда.Има разлика от около 15см. с нивото на пода в къщата.Така си е предвиждано да е по-ниско да не влиза вода/влага на етажа.Сега обаче мисля да го дигна на същото ниво.Той си е покрит няма да има влага..Мислегх за декинг, камък даже и за дюшаме, но замазка и плочки най-добра ми се връзва и мога да си ги налепя аз
angel_ov - специалист
Трябваше да го покриеш с керемиди.
molt - специалист
Навеса от декември има и дограма.Нямам по-хубави снимки само тези за сега.
https://photos.app.goo.gl/hyR37onNpoCSQ7A58
И плочки си има ...и се ползва сериозно.Особенно сега покрай корона вируса.Като пекне слънце го ползвам да ми топли дневната.Зимата е тествам добре е не съм затоплял да се ползва,но с малко ппвече топлина ще стане за някое събиране.Сега ще видим лятото как ще е дано не се сварим отдолу.В тавана има 10см вата.За сутрешно пролетно кафе е идеално.
kalin72 - майстор
Здравейте, имам навес с поликарбонатни плоскости, и както се знае, напече ли слънце, отдолу не се седи. С какво да го покрия? Навеса ще го правя стая за постоянно целогодишно ползване.
Мислех с 9мм осб3, върху тънки греди, и отгоре битумни керемиди. Под поликарбоната-фибран.
Искам и слънчеви колектори за топла вода да сложа.
gnt69 - майстор
ср май 03, 2023 8:16 pmkalin72 написа:
Здравейте, имам навес с поликарбонатни плоскости, и както се знае, напече ли слънце, отдолу не се седи. С какво да го покрия? Навеса ще го правя стая за постоянно целогодишно ползване.
Мислех с 9мм осб3, върху тънки греди, и отгоре битумни керемиди. Под поликарбоната-фибран.
Искам и слънчеви колектори за топла вода да сложа.
Най лесно и евтино със сандвич панели. Нито фибран ще ти трябва нито гредички нито осб. :partyman:
kalin72 - майстор
Ще може ли малко подробно кое как да стане?
Панели с каква дебелина, директно върху поликарбоната? Може ли да сестъпва по тях? Да се пробиват за планки за слънчевите панели?
zz_stefanov - майстор
За съжаление на molt снимките вече не се виждат.
Lutchezar - майстор
Дай поне някакви снимки на този навес. Поликарбонат със слънчеви панели? Фотоволтаици или не?
С едно изречение няма как да ти се отвори с толкова малко данни.
kalin72 - майстор
Навес като навес, едноскатен дървен навес с поликарбонатни плоскости за покрив. Слънчевите панели съм писал какви ще са - за топла вода, не фотоволтаични.

Прикачен файл

naves.JPG
naves.JPG (43.23 KиБ) Видяна 844 пъти
gnt69 - майстор
чет май 04, 2023 9:21 amkalin72 написа:
Навес като навес, едноскатен дървен навес с поликарбонатни плоскости за покрив. Слънчевите панели съм писал какви ще са - за топла вода, не фотоволтаични.
Идеален си, сандвич панелите са здрави хоро можеш да играеш върху тях. Слагай 4-5 сантиметрови покривни полиуретанови панели.

Тема "Сгъваем покрив за веранда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: