• 1
  • 2
Всичко за вашата тераса или балкон
Ще сменяме вратата, която води от кухнята към балкона. Изгледът е южен, но кой знае колко светлина през тая врата няма да минава, защото балконът отделно е затворен с дограма. Вратата е с ~ размери 70 см х 220 см, демек голяма и тежка.

Събрах оферти от кварталните фирми и в момента се колебая между:
1.) KBE профил 5 камерна/2 или 3 стъкла бяло/обков MACO
2.) Veka профил 5 камерна/2 или 3 стъкла бяло/обков Sigenia
3.) Veka профил 5 камерна/2 стъкла бяло/обков MACO - тази оферта е най-скъпата и по-скоро няма да може да си я позволим

Кое ви се струва по-добре ?
plamen6703 - майстор
При затворен балкон с дограма избери най-евтиният вариант за врата на кухнята. :partyman:
plamen6703 написа:
При затворен балкон с дограма избери най-евтиният вариант за врата на кухнята. :partyman:
Съгласна съм. Оферта 1 и 2 са приблизително на една и съща цена. Останаха ми тези питанки:

- кой обков? вратата си е бая висока, ще се отваря и вертикално и ще тежи.
- 2 или 3 стъкла ?
- голяма ли е разликата м/у KBE и Veka или и двете са среден клас немски профили ?
Последна промяна от kapka на съб ное 04, 2017 4:50 pm, променено общо 1 път.
Svezar - специалист
plamen6703 написа:
При затворен балкон с дограма избери най-евтиният вариант за врата на кухнята. :partyman:
Правилно :!: Важното е да има качествен и удобен механизъм за затваряне без заклюване с дръжката, понеже това ще и е основния начин на ползване !
plamen6703 - майстор
kapka написа:
plamen6703 написа:
При затворен балкон с дограма избери най-евтиният вариант за врата на кухнята. :partyman:
Съгласна съм. Оферта 1 и 2 са приблизително на една и съща цена. Останаха ми тези питанки:

- кой обков? вратата си е бая висока, ще се отваря и вертикално и ще тежи.
- 2 или 3 стъкла ?
- голяма ли е разликата м/у KBE и Veka или и двете са среден клас немски профили ?
Veka профил 5 камерна/2 или 3 стъкла бяло/обков Sigenia. :partyman:
miliad - майстор
При рaзмери 70/220 тaзи терaснa врaтa е среднa по ширинa и нискa по височинa, демек-не бери грижa зa теглото.
И при остклен бaлкон зa чии ... ти е троен стъклопaкет.
Тa дaли Векa или КВЕ ?
Ми, която фирмa рaботи по-добре.
Всеки може дa прецaкa хубaв профил.
miliad написа:
При рaзмери 70/220 тaзи терaснa врaтa е среднa по ширинa и нискa по височинa, демек-не бери грижa зa теглото.
И при остклен бaлкон зa чии ... ти е троен стъклопaкет.
Тa дaли Векa или КВЕ ?
Ми, която фирмa рaботи по-добре.
Всеки може дa прецaкa хубaв профил.
Оферта 1 - фирма "Валда"
Оферта 2 - фирма "Уют-Стил"

За съжаление и за 2-те фирми нямаме никакваи отизиви от първа ръка, само каквото успях да намеря в нета като коментари.. Ако имате някаква информация, дали работят ок или не, ще се радвам да споделите.
plamen6703 - майстор
Тук става дума за нещо елементарно да направят една врата. Не се налага никакво проучване за добри и по-добри фирми за едни 300 лв... Изберете си една фирма и си поръчайте вратата :wink: :partyman:
plamen6703 написа:
Тук става дума за нещо елементарно да направят една врата. Не се налага никакво проучване за добри и по-добри фирми за едни 300 лв... Изберете си една фирма и си поръчайте вратата :wink: :partyman:
Наистина не се налага никакво проучване...300лв можем да даваме всяка година за нова врата, нали :) :partyman:
Svezar - специалист
Не искам да си представям, ако правиш къща и трябва на цялата да и сложиш дограма, какво проучване ще падне :wink: Предполагам ще искаш от пет фирми да ти монтират по един безплатен прозорец за да си избереш изпълнителя :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Балконска врата - помощ при избор на PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: