Всичко за вашата тераса или балкон
lov - майстор
Че той може да се премести извън терасата. Какъв е проблема. Няма да е първия нито последния климатик който е претърпял такава процедура.
brum - майстор
За термомостса по-горе - глупост съм написал :) . За прекъснат термомост ставаше дума. И както посах - само съм чувал.

За климатика - най-вероятно ще се изнесе пред терасата. Само да се наканя да приказвам с хората дето го монтираха.

Някаква фирма за остъкляване трябва да си избера. Можете ли да ми препоръчате хора за тази работа? С препоръки от тук намерих преги години хората дето монтираха климатика и съм изключително доволен от това как си свършиха работата :) .
lov - майстор
Ето какво се получи при мен. И те това е зимата :) защото камъка на перваза не е сложен, а си спомням че някъде януари го лепих.
Прикачен файл:
P2050073.JPG
И така изглежда когато са събрани в единия край.
Прикачен файл:
P6130150.JPG
Колоната е на вътре и релсовия път е непрекъснат ако не се разбира от снимките. Така че мога да ги места както са събрани в която си част искам по цялата дължина.

А за фирма не мога да ти помогна щото си далече. Но от моите обиколки по фирмите нищо не излезе. Или не можело да стане или някакви безумни цени и пак с компромиси относно прекъсването на релсата и дължината. А цялата работа ми я свършиха двама братя дето работят в едно гаражче. :lol: И всяка безумна и нестандартна идея за тях е предизвикателство и я взимат присърце, а не да отбият номера. В последствие с тяхна помощ реализирах още нестандартни решения за плъзгащи врати.
Antonii - майстор
За подобен случай аз съм се спрял на решение с плъзгащи се стъкла, които се събират в единия край на терасата през лятото, а зимата се нареждат и я закриват.
Води се безрамкова остъклителна система.
При нея стъклата се движат между непрекъснати горна и долна релси обхващащи целия периметър на балкона. В единия край на релсите има заключващ механизъм чрез който стъклата се извеждат от релсите и нареждат в компактно прибрано състояние.
lov - майстор
То и тези се вадят даже без никакви заключващи механизми или приспособления. :) Само където човек трябва да има място къде да ги складира. Пък и тежат пущините щото е стъклопакет. А и след толкова време установих че най добре да са си на мястото и винаги да ги опъна там където ми са нужни.
brum - майстор
Консултирах се с една фирма и ми предложиха алуминиеви профили, без прекъснат термомост, плъзгащи се с 2 релси.

Големият отвор е 560см х 235см. Ще бъдат общо 4 крила на него. Стъклата ще са 4-12-4. Малко ме притеснява колко сила ще е необходима за да се плъзгат вратите, ама ще се види. Съседите са по същият начин.
lov - майстор
Те са почти като моите на размер и ще вървят. И мен така ме баламосваха в началото на двойна релса. И в случая ще имаш реално отваряне на 50%. Даже с едни десет санта по малко заради застъпването. Аз ако имаше как и четворна щях да сложа :-D но идва по широка от парапета от долу.
brum - майстор
По-малко ще е отварянето. На височината на парапета мисля да сложа неотварящ се профил, а над него - 4 плъзгащи крила. Промяната в плана е породена от факта, че хлапето е бясно на моменти и мога да очаквам всичко от него (хвърчащи чаши примерно :) ).
brum - майстор
Тъй, за да се монтира климатика там ще трябва да се свали парапета. Търся съвети как да стане тази работа :) .

1) Срязване на парапета и заваряването му обратно.

2) Вдигане на парапета и после монтаж обратно. Парапета и изграден от правоългани профили които са 'нахлузени' върху арматура набита в масивната част под него. Има и още 2 опорни точки - в двата края на горната тръба има по един дюбел който го държи към стената. Та си мисля да го напъна с крик и или ще изскочи заедно с арматурата, или ще отнесе няколко удара с чука и ще се разкачат заварките дето го държат към тази арматура (буквално е наплют с няколко точки). После вдигане на парапета в горният край на терасата като за опорна точка ще се ползват анкерни куки към горната плоча и въжета.

Или може би нещо 3то...

Всякакви съвети са добре дошли. На 2та снимка се вижда климатика в дъното на терасата.

Прикачен файл

11.jpg

Прикачен файл

22.jpg
brum - майстор
Тъй, върви се в посока:

1) Рязане на парапета и местене на климатика. Монтаж от вън с обърнати стойки, за да е малко по-високо (с около 40см) и да има достъп да се сервизира ако се наложи.

2) Заваряване на парапета.

3) Монтаж на дограмата.

Можете ли да ми препоръчате хора за 1 и 2. Хората с които комуникирах са със запълнен график, и тия неща трябва да се случат в рамките на 10-15 дни.

И да ми кажете дали да търся по-здрави стойки или да разичтам на това което е ползвано сега и просто да го монтирам на обратно?

Тема "Остъкляване може би?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: