• 1
  • 2
Всичко за вашата тераса или балкон
geraldo - напреднал
Здравейте колеги , в новостроящия ми се апартамент , забелязах , че строителите са изкривили ,по една или друга причина евтория ред тухли на парапета на късата страна на терасата. Разговарях с техническия на обекта и той твърди,че въпреки това няма да има проблем от към здравина ,че вътре имало арматура и дори и да тръгнели да го бутат - на което не се съгласяват , даже щяло да стане по-лошо защото един вид щяла да се наруши здраавината на цимента,след като не е излят целия в един определен момент , а се дооправя после. Това ,което пропуснах да им кажа е че възнамерявам там да сложа дограма ( уж не е позволено, но инвеститора ми каза,че ако ползвам същата фирма като тяхната и не се променя цветово можело и да го допуснат). Аз не разбирам много от строителство , но все си мисля,че на накривена основа да тръгнеш да надграждаш не е много добра идея. А и дограмата не е от най-леките неща. Лошото е че са на крачка от това да го затворят с изолацията и ако ще правя проблем от това нямам никакво време. Вероятно визуално ще се изправи тази кривина след изолацията,но ме притеснява здравината.
На снимките по-долу не се вижда много добре , кривината на живо е по-голяма.


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Мазачите ще го изправят. Ако те пропуснат, то, бояджиите ще свършат работа.
Малко по ме притесняват кабеляците видими по снимките

Основно, не задълбавай толкова, затова му викат "груб строеж"
Чираче - майстор
чет мар 14, 2019 12:51 pmgeraldo написа:
Разговарях с техническия на обекта и той твърди,
Техническия е длъжен да спази проекта, въпреки, че е груб строеж. Абсурдно е в проекта да е заложена крива стена. Не се съгласявай на компромис, а търси СТРОИТЕЛНИЯ КОНТРОЛ. Все пак ти си инвеститора, и ти даваш парите.
Svezar - специалист
На това хората му казват "Да ти имам проблемите..." :wink: Стискай палци баш това да му е кусура ,на новият ти апартамент :!:
geraldo - напреднал
Да се надяваме наистина да няма проблеми. Това виждам на тоя етап,това коментирам. И отново да кажа -не ме интересува външния вид а здравината.
radius - майстор
чет мар 14, 2019 1:22 pmn_a написа:
Основно, не задълбавай толкова, затова му викат "груб строеж"
Ти като един мой "майстор" дето по едно време избяга, щото съм искал много точно. Допуските за груб строеж хич не са груби, това за грубия се използва за довод от палачорите.
шоп - майстор
чет мар 14, 2019 1:22 pmn_a написа:
Малко по ме притесняват кабеляците видими по снимките
Предполагам това са тръбни и кабелни пътища за климатици. Ако е така-евала!
radius - майстор
Е то вече на много места залагат.
geraldo - напреднал
чет мар 14, 2019 4:04 pmшоп написа:
чет мар 14, 2019 1:22 pmn_a написа:
Малко по ме притесняват кабеляците видими по снимките
Предполагам това са тръбни и кабелни пътища за климатици. Ако е така-евала!
Това е, да. Колеги а по въпроса?
Чираче - майстор
чет мар 14, 2019 7:36 pmgeraldo написа:
Това е, да. Колеги а по въпроса?
Защо не си прочетеш ЛС?
  • 1
  • 2

Тема "Изкривени тухли на парапет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: