Всичко за вашата тераса или балкон
КИМИ - специалист
Искам "направи си сам" да изкърпя махнатите плочки на терасата под парапета.
Имам резачка за плочки, лепило и резервни плочки,

но не ми е ясно как да стане красота около тръбите на парапета и как да изрежа плочките и
второ дали да не купя друг цвят плочки да стане нещо като "кант".

Гледаме фотките и даваме ценни съвети и предложения на Кимчо: :-D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Jacomo - специалист
Махаш парапета, лепиш нови плочки и слагаш парапета. Ако режеш плочките покрай парапета, рискуваш да има големи фуги и възможности да прониква вода под плочките, зимата да замръзва и да трябва да повтаряш процедурата. Но като гледам как са редени и другите плочки, може би трябва всичко наново да правиш. Имаш ли проблеми с течове/конденз към стаята?
шоп - майстор
чет юни 06, 2019 1:28 pmJacomo написа:
Но като гледам как са редени и другите плочки, може би трябва всичко наново да правиш.
+1 към мнението.

Продават се декоративни капчаки за неръждаеми и алуминиеви парапети. Мериш колко е Ф то на колоните и си поръваш необходимите бройки.

Те ще скрият неточностите при рязане на плочките и ще отведат водата далече от колоната.
Успехи!

П.П. не забравяй качествена хидроизолация под плочките.
КИМИ - специалист
чет юни 06, 2019 1:28 pmJacomo написа:
Но като гледам как са редени и другите плочки, може би трябва всичко наново да правиш. Имаш ли проблеми с течове/конденз към стаята?
Това е външна тераса и под нея е една външна маза.
Течове няма, нямаше и преди да налепя плочките.

(това ми беше сефте лепене на плочки) :-D

Няма опция за демонтиране на парапета- там са действали профи-та и не им пипам/барам рабоота.

Стaрите плочки криви, некрасиви си се държат и
ще им направя нова фуга, че предния път се изложих в това упражнение.

Днес си купих специално нещо си с диамантени частици по цилиндъра за изрязване на дупки и утре ще е шоу.

Малиий не"ам търпение колко пцувни ще идат на квадратен сантиметър... :-D
radius - майстор
Хахаха, много весело пишеш. :lol: :lol:
Парапета трябва да може да се демонтира и най-много да останат някакви шпилки. Според мен така го направи, за да е по-лесно и качествено.
miliad - майстор
пет юни 07, 2019 11:04 amradius написа:
Хахаха, много весело пишеш. :lol: :lol:
Парапета трябва да може да се демонтира и най-много да останат някакви шпилки. Според мен така го направи, за да е по-лесно и качествено.
За демонтажа е необходимо да се свали капачката от едната страна на колонката и да се развият 20-30 винта, и да се свали на две секции/а не да го разкостиш на елементи/.
Иначе долу в основата си, колонката има фланец,и може да го повдигнеш над плочката, може да се наложи сваляне на капачката на колонката ,че има един зъб вътре във фланеца понякога /НО, има опция и фланеца, да е с основа застъпена от колонката-тогава ядец :) /.
chapara - майстор
Кимчоо, само ще си губиш времето. Тъй и тъй си взел фреза за дупките, ценни съвети за разглабяне на парапета получи. Вземи сега едни по качествени и мразоустойчиви плочи и флексово лепило и пренареди терасата. И без това си понатрупал опит, приложи го. Докато изчукаш старото лепило, почистиш старите фуги, ще загубиш много повече нерви , "майки" и време, а ефекта ще е никакъв :wink:

Тема "Изкърпване на плочки под парапет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: