Всичко за вашата тераса или балкон
hard_core - специалист
Благодаря Делян! Мисля че това е супер, ще е алтернатива, ако сегашния вариант се окаже лош. Снощи направих една проба... недостатък е че няма в задния край зъб и е малко нестабилно...но това ще се има в предвид при „производството„ :lol:
шоп - майстор
Ако обекта бе мой бих си направил окачвачите от неръждаема стомана.

От неръждаема ламарина 2-3мм ще изрежа на гилотината ленти с ширина 40-30мм и ще ги огъна на абканта S образно с бортове за закачване и за ограничител на рафта.

После едно заглаждане на ръбовете и като финиш полиране, надраскване или 3D кръгове.
hard_core - специалист
@шоп, точно това за което пишеш искам! Но нито гилотина имам, нито абкант...
шоп - майстор
Аз ги имам и двете, но в случая това няма никакво значение.

В София има десетки фирми, даже стотици за металообработване с абканти и гилотини.

Търсиш в гугъл, звънкаш телефони, правиш на бял лист с молив скица с размерите какво искаш и ако имаш късмет докато пиеш едно кафе си готов.

Само из фирмите на 7ми километър на цариградското да се разходиш и ще свършиш работа. Там аз познавам поне 10 фирми за металообработване. Лентите от неръждаема ламарина с ширина 30мм обикновенно са изрезки и брак и са налични.
Успехи!
hard_core - специалист
За сега ще е този вариант на закрепване на рафтовете...даже ми харесва! :-D А и стана стабилно...

Прикачен файл

IMG_20190608_103943.jpg

Прикачен файл

IMG_20190610_200102.jpg

Прикачен файл

IMG_20190610_200120.jpg

Прикачен файл

IMG_20190610_200039.jpg
hard_core - специалист
И едно проектче без практическо значение :) Имам една оберка от Лидл отпреди 2 години, може би, която вчера отворих за първи път...и ето какво се получи.

Прикачен файл

IMG_20190612_061125.jpg
hard_core - специалист
Лек напредък по балконтунинга :)
"табелата" трябваше да има състарен вид...не знам колко ми се получи :-D
А тръстиката я хванах за четири летвички залепени с монтажно лепило за стъклата на парапета.
Сега драмата ми е пода: гранитогрес или декинг плочки. Клоня към второто, но не знам дали няма да
си вкарам автогол с почистването на терасата....

Прикачен файл

IMG_20190623_201151.jpg

Прикачен файл

IMG_20190623_201139.jpg
hard_core - специалист
Някой да е поставял декинг плочи от този тип/снимката е примерна/? Интересува ме, дали е необходимо пода да е равен, защото мозайката на балкона е крива и с наклони за оттичане на водата.
Делян - специалист
Табелата ми хареса - като я видя и ми се допива ром :drinkers:

За декинга - не знам, тези фуги като се напълнят с мизерии, как се чистят...?!

Тема "Балконтунинг :D" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: