Всичко за вашата тераса или балкон
ohboli19 - помощник
Притежавам панелен апартамент , искам да ремонтиран единия си балкон , а именно да подменя съществуващия перваз от бетони елементи с нещо по- красиво .
Имам нужда от съвет и/ или информация : възможно ли е тяхното премахване и как ?!
може ли да ме насочите към човек/ фирма който може да свърши тази услуга ?
Приблизителна цена ?!
Предварително благодаря на отзовалите се ! Весели Празници !
Andri01 - майстор
"... човек/ фирма..." :? И за кой град? Каспичан,Левуново,Учин Дол...? :)
ohboli19 - помощник
нед апр 19, 2020 6:56 pmAndri01 написа:
"... човек/ фирма..." :? И за кой град? Каспичан,Левуново,Учин Дол...? :)
Много се извинявам , за София става дума !
Hursa - майстор
нед апр 19, 2020 6:49 pmohboli19 написа:
... възможно ли е тяхното премахване и как ?!
Сигурно ще е добре е да се консултирате със специалист. До колкото знам, тези плоскости са захванати към арматурата на плочата на балкона. Да ви каже как могат да се премахнат и да се обработи след това.
yanko78 - специалист
Аз бих подзидал с тънък итонг от вътре, примерно 5-ца, залепен за бетонния перваз и отгоре един камък за завършек. Отвътре итонга, може да си го завършите както пожелаете. Така няма да се разваля и вида на фасадата.
ohboli19 - помощник
пон апр 20, 2020 10:20 amyanko78 написа:
Аз бих подзидал с тънък итонг от вътре, примерно 5-ца, залепен за бетонния перваз и отгоре един камък за завършек. Отвътре итонга, може да си го завършите както пожелаете. Така няма да се разваля и вида на фасадата.
Освен че не ми допада външния вид на перваза , едно от бетонните пана изглежда има проблем с връзката към него , при натиск отзява в долни си край и се притеснявам да не се " откъсне" внезапно и да стане сакътлък .
Благодаря за мнението .
mironcho - специалист
По-правилно е да намериш заварчик и да възстановиш окачването на панела. Ако го махнеш - променяш визията на сградата, а това става или след проект и разрешение от съседите и общината или на своя глава въпреки правилата.
Итонга е добра идея, но не отменя горното. Ако зидаш от вътре първо трябва да се сложи нещо, което ще изолира дъжд/сняг да достига до зида. Итонга не трябва да остава непокрит.
ohboli19 - помощник
Благодаря и за това мнение .
Щеше ми се да се " разведа" с тези грозни бетонни пана , но явно няма да стане ...
Ще търся заварчик :?

Тема "Панелка и нейния балкон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: