Всичко за вашата тераса или балкон
Christo - майстор
Аз бих направил дървена кръпка на покрива(той най-вероятно е бетонен). Отгоре мушама и същите битумни керемиди като оригиналните. Отпред изправено продължение на челната дъска и олука. Вътрешният прозорец свален и монтиран отпред на мястото на сегашния тръбен парапет. Около прозореца двоен гипсокартон със стъклена вата между двата слоя. Старата стена премахната. Отгоре трябва да има трегер, който задължително остава. Ако зидът под прозореца не може да се махне, някакъв барплот или маса върху него. Няма да е много светло с това решение, обаче кръпката ще се прикрие максимално и няма да се купува нова дограма.
iliya_i - майстор
съб дек 28, 2019 10:45 amChristo написа:
Няма да е много светло с това решение, обаче кръпката ще се прикрие максимално и няма да се купува нова дограма.
Прозорците към балкони обикновено са в комбинация с врата! Ако се тръгне на преправяне на чист прозорец, ще стане баш като кърпени гащи.
miliad - майстор
съб дек 28, 2019 10:45 amChristo написа:
Аз бих направил дървена кръпка на покрива(той най-вероятно е бетонен). Отгоре мушама и същите битумни керемиди като оригиналните. Отпред изправено продължение на челната дъска и олука. Вътрешният прозорец свален и монтиран отпред на мястото на сегашния тръбен парапет. Около прозореца двоен гипсокартон със стъклена вата между двата слоя. Старата стена премахната. Отгоре трябва да има трегер, който задължително остава. Ако зидът под прозореца не може да се махне, някакъв барплот или маса върху него. Няма да е много светло с това решение, обаче кръпката ще се прикрие максимално и няма да се купува нова дограма.
Май не си в час със съвременното строителство. Нищо лично.
Покрива е направен така със отстъп защото няма достатъчно височина и осветеност на помещението.
А дограмата отзад е врата и неотваряема витрина(която най-вероятно стига почти до пода) - т. е. Не може да се използва както ти го мислиш.
Относно поликарбонатния покрив. При положение че ще приобщава терасата към стаята му трябва термоизолиращ покрив. Значи или поликарбонат над 50мм/тук ще се вкара в други филми/, или стъклопакет.
Твърдият покрив е най-лесен и евтин за изпълнение, въпроса е да има височина и осветеност.
zz_stefanov - майстор
Това ако е единствения балкон на жилището, никога няма да го затворя.
Само ще му направя някаква козирка да не вали директо вътре.
nikolov333 - майстор
Май събирателя на улука ще пречи и ще е проблем да се направи нещо в тази зона..
Jacomo - специалист
Ако искаш вътре да стане тъмен мухлясал коптор, а отвън кърпен балтон, си го усвои, най-добре с винкел и неизмазан Ютонг. Ако някой съсед дойде да ти прави проблем, ще имаш основание да му нарежеш гумите на колата.
Колко години трябва да минат да се изкорени мизерното ни мислене...
Christo - майстор
съб дек 28, 2019 11:28 ammiliad написа:
Май не си в час със съвременното строителство. Нищо лично.
Покрива е направен така със отстъп защото няма достатъчно височина и осветеност на помещението.
А дограмата отзад е врата и неотваряема витрина(която най-вероятно стига почти до пода) - т. е. Не може да се използва както ти го мислиш.
Относно поликарбонатния покрив. При положение че ще приобщава терасата към стаята му трябва термоизолиращ покрив. Значи или поликарбонат над 50мм/тук ще се вкара в други филми/, или стъклопакет.
Твърдият покрив е най-лесен и евтин за изпълнение, въпроса е да има височина и осветеност.
Ако беше прочел темата от началото, щеше да видиш, че със скромните си познания и аз съм разбрал защо е направен така покривЪТ. Относно прозорецА, не съм в час с всички номера, които се прилагат на нещастните новодомци, само и само да им се вземат парите. В края на краищата, каквото и да направи авторЪТ на темата, все ще е компромис. МалкиЯТ апартамент няма как да се разтегне. Или ще стои на тясно и ще запази фасадата, или ще се разшири с няколко квадрата, но ще развали общата визия на сградата. Решението си е негово (и на общината).
kozl - майстор
съб дек 28, 2019 6:34 pmChristo написа:
В края на краищата, каквото и да направи авторЪТ на темата, все ще е компромис. МалкиЯТ апартамент няма как да се разтегне. Или ще стои на тясно и ще запази фасадата, или ще се разшири с няколко квадрата, но ще развали общата визия на сградата. Решението си е негово (и на общината).
А дека се укриха другите собственици от ЕС :? Фасадата е обща част. Промени по общите части трябва да се приемат с Общо събрание. Или нема нужда, всеки сам решава кво шъ чини с общи части :?
Christo - майстор
нед дек 29, 2019 9:08 amkozl написа:
А дека се укриха другите собственици от ЕС :? Фасадата е обща част. Промени по общите части трябва да се приемат с Общо събрание. Или нема нужда, всеки сам решава кво шъ чини с общи части :?
Авторът на темата спря да пише. Сигурно много съжалява, че въобще е питал. Толкова много полезни съвети му дадохме.... И добронамерени най-вече!
Като гледам стотиците грозни блокoве, небрежно проектирани, ужасно лошо построени, с изолация на кръпки, приобщени тераси, всеки както могъл и разбирал, миниатюрни апартаменти, които собствениците се чудят как да приведат в що годе прилично място за обитаване, сигурен съм, че всички са питали съкооператорите какво да правят с жалките си местообиталища.
Fender - специалист
Автора чете мнения, не съм спрял да пиша. Със съседите няма да имам проблеми, говорено е с тях, относно общината написах, че терасата е към вътрешен двор не към главна улица, но няма значение. Вероятно ще се откажа от усвояването и и най-вероятно просто ще я затворя със алуминиева дограма и ще се преправят улуците. В момента така е неизползваема за нищо, зимата чистя сняг, през останалото време улука отгоре прелива защото му липсва наклона и прави всички мазало. Затворена поне ще може да се ползва за нещо. Има още една тераса от другата страна, изцяло открита, там поне водата от улуците не текат на терасата. Отново казвам, искам ако се направи да е стилно издържано, и аз не харесвам кръпките като се загледам по сградите, ако не може да се случи, ще остане така, неизползваема и ще събира водата от покрива. Благодаря за всички, които писахте. Оставам темата отворена ако някой реши да пише в нея. Весели празници и посрещане на новата година.

Тема "Усвояване на частично открита тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: