Всичко за вашата тераса или балкон
ydraganov - напреднал
Водата, вие какво си помислихте. Сменихме винкеловото остъкляване на терасата с PVC, Rehau и при дъжд избива под дограмата. Подмазване, плочки отвън, фугирано. Явно е свързано с вертикалните разделители, защото избива и на още едно място, пак при разделител, но по малко. Някой с подобен проблем или обосновано мнение откъде влиза водата? Ще съм благодарен на опиталите се да помогнат!!
nikolson - майстор
Жена и вода тръгнат ли...
Имал съм проблем с дограма и вода, ама май трябва и снимка.
ydraganov - напреднал
Изображение
Водата, вие какво си помислихте. Сменихме винкеловото остъкляване на терасата с PVC, Rehau и при дъжд избива под дограмата. Подмазване, плочки отвън, фугирано. Явно е свързано с вертикалните разделители, защото избива и на още едно място, пак при разделител, но по малко. Някой с подобен проблем или обосновано мнение откъде влиза водата? Ще съм благодарен на опиталите се да помогнат!!
[/quote]
iliya_i - майстор
Я сега отвори крилото и снимай дренажните отвори във външния ръб на касата
и отвън - едно такова капаче:
Изображение
ydraganov - напреднал
Утре, на дневна светлина.
kozl - майстор
+ една снимка на профила под крилото да се види как са анкерирали там.
ydraganov - напреднал
пон мар 23, 2020 11:01 pmydraganov написа:
Утре, на дневна светлина.
Изображение

Изображение
kozl - майстор
Дренажите не са потопени, което е добре.
Всичко отваряемо ли е? Щато ако има фикс без сваляне на стъклопакета няма как да се види дали е дупчено в долния профил.
За да избива под профила на дограмата при стената или се просмуква отвън през плочките или е пробит профила, ако е анкериран в долната хоризантала.
Обаче може да влиза и отгоре към тавана, пак в пробит профил и от там като в тръби през профилитеи да изтича долу пак през пробит профил. Последния ми случай е такъв. Влиза отгоре и пълни профилите и от там през продупчените места за анкериране мокри стените и сълзи при насрещниците, щото и там продупчено.
Освен това си прегледай снадките по ъглите за водоплътност. На втората снимкапсе вижда отвора за дренаж, но тази "вана" в профила ако не е уплътнена по цялото си протежение то водата докато се дренира ще прониква и в профила а от там може и вътре.
А като отваряш крилата забелязал ли си вода в тази "вана"?
А може да провериш като сипеи вода във ваната близо до дренажния отвор дали тази вода ще изтече отвън, защото съм срещал грешно пробити дренажни отвори, при които водата оснен в дренажната камера влиза и в съседната.
ydraganov - напреднал
Терасата е дълга почти 6 м и е изработена изцяло, без снадки. Преди няколко дни, когато почти беше изсъхнало, правих водни проби. Първо мокрих отвън по плочките и фугите, после със спринцовка вкарах за час и половна почти два литра в дренажните отвори. Нищо. След това с канче наливах в ъглите под крилата, без да преливам над тапите на вертикалните разделители. Скоро се прояви малкото петно (дясното), а след още малко и голямото (при двойния прозорец). Викнах фирмата, свалиха пакета при двойния прозорец, развиха винта който анкерира долу в средата, вкараха черен силикон и го завиха. Накарах ги да намажат с бял силикон тапите от отваряемата страна. За съжаление при валежа, петната се появиха отново. Ще ги викна като изсъхне, да махнат пакетите и да намажат тапите със силикон. Ще търсим и причина при анкерирането горе, последен етаж съм, но над козирката има два реда керемиди, които отвеждат водата на 15 см пред остъкляването. Ще трябва да погледна и под керемидите, да не са излезли винтовете. Петната не са при анкерирането в долната хорозонтала, а са до разделителите. Водата явно излиза през отворите на винтовете пристягащи вертикалните разделители. Желанието ми е да открия откъде влиза.
miliad - майстор
Дренажните отвори са недостатъчни. Между всеки два вертикала трябва да имаш по два отвора вътре и вън- продълговати около 3см. А при тези дупки които са направили, аз бих ги увеличил на 3-4 бр.

Тема "Откъде влиза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: