• 1
  • 2
Всичко за вашата тераса или балкон
kozl - майстор
Аз не одобрявам заварка ако няма заложена закладна част. Що се отнася за люлката от всичко писано до тук бих избрал предложението на Руди. Е и ако може некакво финансово пдодбрение с по-евтини материали за лепен анкер.
Руди - майстор
пет май 08, 2020 4:35 pmlov написа:
Да не говорим че на терасата арматурата е в горната страна на плочата а не от долу.
Някой май си няма на представа как и къде се полага при различните натоварвания.
Така е и не е така! В нормалните монолитни изпълнения очакваме горна армировка
напречно на опората.
Обаче панелките не са като другите тераси. Фасадните панели, тези с вратопрозореца
към терасата не са носещи. Подовата панела е подпряна по трите си страни по
вътрешните стенни панели. В терасата има долна армировка, като носещата е по
дългата страна на терасата, успоредно на парапета.
lov - майстор
За това вероятно си напълно прав. Не съм знаел че е такава армировката на панелките но по добре да се знае че не трябва да се пипа там къде не ти е работа.
Правил съм подобно изпълнение за други цели като за целта ползвах два анкера на достатъчно разстояние един от друг с цел намаляване на натоварването на изваждане. Съединяващия профил остана скрит в мазилката. Тогава нямаше химически анкери с които допълнително да се подсигуриш. То дори и анкерите бяха кът та се налагаше да си ги стържем на струга. :lol:
За дебелината на пода на терасата е сигурно това 120-140 мм. нали ? Да не стане мяу :)
chapara - майстор
ср май 13, 2020 1:13 ambalin написа:
За дебелината на пода на терасата е сигурно това 120-140 мм. нали ? Да не стане мяу :)
НеЙ сигурно, може да стане бау :-D :shock:
  • 1
  • 2

Тема "Дебелина на тавана на терасата на панелен блок ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: