Всичко за вашата тераса или балкон
Здравейте, предстои ми смяна на стара алуминиева дограма и след проучване се спрях на два алуминиеви профила: Etem E75 и Altest WDS 70.
И двата профила изглеждат доста сходни като този на Etem видях, че има опция за допълнителна изолация отвътре.
Интересно е, че по официални данни в сайтовете на произодителите: Алтест WDS 70 е w = 0,91 W/(m2.K), а Етем E75 w = 1,26 W/(m2.K),
което изглежда нереалистично при положение, че Етем имат изолация вътре, а и са по-скъпи.

Спрял съм се на тези профили тъй като цената им е доста по-ниска от профилите на Schuco и Reynaers.
Ще се радвам ако някой има опит и може да сподели впечатления.

Благодаря
Boxo - напреднал
Здравей,
За съжаление явно много малко хора си слагат алуминиева дограма, и затова няма мнение по въпроса.
Тъй като и аз исках да сложа алуминиева дограма пробвах да намеря някой, който да има такава дограма за да ми каже нещо от опит.
Но не можах да намеря.
Мога да ти кажа нещо от моя опит досега. Моят избор беше между Alumil S77, Alumil S67, Etem E75, Etem E45, Altest WDS70, Vivaaluminium TBO70.
Alumil, до колкото разбрах са най-скъпи от всичките по-горе изброени и били по-трудни с доставките.(поне така ми казаха).
Altest и Viva отскоро имат тези профили, копирайки Етем и естествено са по-евтини от него.
Altest WDS70 има само 2 уплътнениния и е по-лек.
Viva TBO70 по се доближава до Etem, но все пак според мен единсвеното му предимство пред ЕТЕМ е по-ниската му цена.
И за мен избора се спря между Етем Е45 и Етем Е75 и главно заради разликата от над 20% в цената.
След като успях да преглътна разликата в цената си поръчах ЕТЕМ Е75 заради по широкия полиамид, който реално изолира.
Избрах Etem пред другите марки, защото е изпитано във времето и защото обкова, който е на GU е направен специално за нея.
Надявам се да съм помогнал.

ПС: Интересно ми е, че след като си имал алуминиева дограма пак я сменяш с такава. Това значи ли че си доволен от предната?
radius - майстор
С термомост не е хубава :razz:.

Тема "Алуминиева дограма с термомост Етем или Алтест" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: