• 1
  • 2
Всичко за вашата тераса или балкон
gogobravo - напреднал
Здравейте,
преди 2 години реноврахме етаж от една къща наследство. Оправихме всичко но останаха разни дреболии. Едно от тия неща бе, че има контакти и ключове за осветление на терасите на къщата но след като сложихме топлоизолацията се появи проблем с монтажа им. На едната тераса има по дебела изолация, 6 см как да монтирам ключ и контакт? Имам идея да очертая ключа/контакта и да изрежа до дъно топлоизолацията, да го дюбелирам и после да уплътня с полиуретанов уплътнител...но може да има и друг начин...кабелите са къси на контакта и съм ги удължил с лустерклеми
Изображение
krasi92 - майстор
Трябвало е да мислите преди изолацията да сложите съответните конзолни кутии. Сега може би вариянта е с някакви подложки гипсирани и и дюбелирани към стената.
iliya_i - майстор
Тези контакти и ключове не са ли за открит (повърхностен) монтаж?
Кое от двете е грешно - заглавието, че са IP54 или въпроса- в какви конзоли?
https://www.google.bg/search?sxsrf=ALeK ... 01&bih=595 :?
krasi92 - майстор
Трябва много да си вярва човек да се надява да монтира контакт върху изолация и да стане здраво. А пък е и отвратително грозно да стоят като брадавици от горе върху поротерма
sokolov.91 - майстор
съб юни 27, 2020 10:01 pmkrasi92 написа:
Трябва много да си вярва човек да се надява да монтира контакт върху изолация и да стане здраво. А пък е и отвратително грозно да стоят като брадавици от горе върху поротерма
Не се филмирай толко :lol:
gogobravo - напреднал
съб юни 27, 2020 10:01 pmkrasi92 написа:
Трябва много да си вярва човек да се надява да монтира контакт върху изолация и да стане здраво. А пък е и отвратително грозно да стоят като брадавици от горе върху поротерма
Абсолютно съм съгласен. затова май отивам на варианта да изрежа топлоизолацията го стената, да запълня кутията с перфликс и да ги "вкарам" друго не ми идва на ум, после с полиуретанов уплътнител и това е...хем няма да стърчат като брадавици хем ще е здраво :-)
naster - майстор
И аз съм пропуснал покрай всички задачи по къщата, че съм предвидил 2 контакта на верандата (като за баня, конзолни с капаче, все пак не е под открито небе). Изолацията на тази фасада е с дебелина 22см. На готова мазилка мисля да отворя дупка с боркороната за конзоли. След което мисля, в центъра на отвора да пробия до тухла с 10 свредло и да хвана с дюбел за топлоизолация през дъното на конзолата. И малко пяна за доукрепване.
resistbody - майстор
Аз фрезовам EPS-a и лепя конзолната кутия със пяна за EPS(то от другата ен ползвам отдавна за кавото и да е), имам един контакт и няколко ключа така "монтирани" не съм ползвал активно контакта и не мога да кажа как се държи... но какъвто и контакт да е и както и да е закрепен жените намират начин да го измъкнат... след N на брои инструктажи как се вади щепсел от контакт..
naster - майстор
Значи отиваме на шпилка 10 с набивен анкер и шайба с гайка през конзолата. И малко пяна за демпфер.
  • 1
  • 2

Тема "Монтаж на контакти и ключове IP54 върху поротерм изолациян" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: