Всичко за вашата тераса или балкон
gruio - специалист
Имам балкон половината от който е открит и в момента е само плоча.
Чудя се във кой момент и как най-добре да направя някаквъ малък борд - 15-20см широк и може би 10 висок за да не подлива, понеже терасата е над веранда и вход и ще съсипе мазилката в подлесдвтие.
Някак си мисля, че ако каквото и да правя в последствие винаги ще подлива при по-сериозни дъждове а зимата може и висулки да си имам.
И май подходящия момент е сега преди всякакви видове хидро, топлоизолация и настилки.

Въпроса е от какво да го направя - малко бетон да излея с някакъв кофраж или може и с тухли и хоросан с малко повече цимент?
Най вероятно има и доста по-адекватни решения. Но не намерих нищо по темата.
fbr - майстор
20 широк и 10 висок съвсем не е малък борд. Направи си нещо подобно на борд от фибран или гипсокартон и го сложи там, където смяташ да го лееш, и го погледни отстрани, че може после да ти седи супер грозно.
gruio - специалист
чет юли 16, 2020 8:46 pmfbr написа:
20 широк и 10 висок съвсем не е малък борд. Направи си нещо подобно на борд от фибран или гипсокартон и го сложи там, където смяташ да го лееш, и го погледни отстрани, че може после да ти седи супер грозно.
Да ще сложа първо нещо, аз размера си го изсмуках от пръстите, но балкона е 4.8 на 2 метра и може би ще е ок 15-20.
Ще го реши жената по-скоро, на мен проблема ми е как е най-добре да се направи.
fbr - майстор
За можене, може фибран да залепиш и да ги облечеш с гранитогрес.
kozl - майстор
Що ти е толкова широк борда?
Борда от армиран бетон с ширина 10-15 см. За да не се отлепя - шишове към плочата. Хидроизолацията не е за подценяване, особено ако отгоре терасата е открита.
И най-важното е как да се отводнява терасата. Наклони, сифони и тръби за отвеждане на водата. Оно може и с барбакани, но висулките ще са видими.
lpoik - специалист
Имам балкон половината от който е открит и в момента е само плоча.


По добре качи някаква снимка на балкона и покажи къде точно искаш да сложиш борда. :?
gruio - специалист
Прави сте, особено за отводняването - мисля с наклон и изтичане към единия край. Тези неща не са решени още, за това и реших да взема експретно мнение. Мислех да я изолирам с течна гума след замазката. Ето снимка да добиете представа за какво става дума.


Изображение

Тема "Борд на балкон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: