• 1
  • 2
Всичко за вашата тераса или балкон
Yozko - напреднал
Здравейте
Става въпрос за тераса на 4 етаж, която искаме да остъклим, но се оказва че плочата над терасата е с около 40см по-къса от необходимото.
Дайте мнения как може да се удължи плочата.
Прилагам и снимка за по-нагледно
Ще се радвам на коментарите ви.
Благодаря
Прикачен файл:
20210121_155323-min.jpg
шоп - майстор
Поликарбонат
термопанел
дървена конструкция + битумни, метални или керамични керемиди
Yozko - напреднал
А вариант ли е да се удължи плочата. Да набия дебела арматура в плочата, после перпендикулярно да захвана по дължина пак арматура и след това кофраж и бетон.
muhala - майстор
съб яну 30, 2021 6:51 pmYozko написа:
А вариант ли е да се удължи плочата. Да набия дебела арматура в плочата, после перпендикулярно да захвана по дължина пак арматура и след това кофраж и бетон.
НЕ.
шоп - майстор
съб яну 30, 2021 6:51 pmYozko написа:
А вариант ли е да се удължи плочата. Да набия дебела арматура в плочата, после перпендикулярно да захвана по дължина пак арматура и след това кофраж и бетон.
Абе то е вариант, но на мен ми се струва мазохизъм да правите тази операция на кота 4ти етаж.
Само помисли дупчене, арматура, кофраж, качване на бетон ( дали с кофи или бетонпомпа), дековфиране.
Отгоре хидроизолация, а отдолу пак трябва обработка....
Едно леко покривче би могло да се направи х10 по евтино и х10 пъти по-бързо.
Успехи!
Yozko - напреднал
съб яну 30, 2021 6:58 pmmuhala написа:
съб яну 30, 2021 6:51 pmYozko написа:
А вариант ли е да се удължи плочата. Да набия дебела арматура в плочата, после перпендикулярно да захвана по дължина пак арматура и след това кофраж и бетон.
НЕ.
А по-подрабно да обясните как да се направи
muhala - майстор
съб яну 30, 2021 7:03 pmYozko написа:
съб яну 30, 2021 6:58 pmmuhala написа:
съб яну 30, 2021 6:51 pmYozko написа:
А вариант ли е да се удължи плочата. Да набия дебела арматура в плочата, после перпендикулярно да захвана по дължина пак арматура и след това кофраж и бетон.
НЕ.
А по-подрабно да обясните как да се направи
Аз бих хванал дървени греди (дълги колкото да изравнят с терасата)под съществуващата плоча с анкери. Над плочата и над гредите си правиш накакъв покрив. Отвътре ГК, гипсфазер и тн. После дограма.
Другия вариант е фирмата за дограма да направи някаква чупка на 45 градуса горе и да докара дограмата до козирката.

За какво ги остъклявате тези тераси ? :?
torbalan - Дървен философ
Нещо такова.

Прикачен файл

DSCF6800.JPG
DSCF6800.JPG (62.49 KиБ) Видяна 1934 пъти
Yozko - напреднал
съб яну 30, 2021 7:11 pmmuhala написа:
съб яну 30, 2021 7:03 pmYozko написа:
съб яну 30, 2021 6:58 pmmuhala написа:


НЕ.
А по-подрабно да обясните как да се направи
Аз бих хванал дървени греди (дълги колкото да изравнят с терасата)под съществуващата плоча с анкери. Над плочата и над гредите си правиш накакъв покрив. Отвътре ГК, гипсфазер и тн. После дограма.
Другия вариант е фирмата за дограма да направи някаква чупка на 45 градуса горе и да докара дограмата до козирката.

За какво ги остъклявате тези тераси ? :?
Допадна ми идеята. А дограмата горе реално ще се захване за дървената греда а и вътре може да се вложи вата между гредите и да се хване гк също за гредите.
Yozko - напреднал
съб яну 30, 2021 7:13 pmtorbalan написа:
Нещо такова.
Разбрах, а гредата ако е под плочата не е ли по-добре
  • 1
  • 2

Тема "Удължаване на покривна плоча на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: