• 1
  • 2
Всичко за вашата тераса или балкон
jjsar - напреднал
Здравейте,
Интересува ме дали е ок ако се премахне подпрозорец в кухнята на този панелен апартамент. На последен 6ти етаж е, а балконът е изцяло външен (не е лоджия) и е затворен вече с дограма. Строителството е около 1975г. блок 248, кв. Гоце Делчев, София. Размерът на подпрозореца е в приложената схема.
Благодаря!
Прикачен файл:
0_IMG-cacd14e81450cd3418ad89ab470df9cc-V.jpg
0_IMG-cacd14e81450cd3418ad89ab470df9cc-V.jpg (68.19 KиБ) Видяна 2168 пъти
Последна промяна от jjsar на ср май 05, 2021 7:13 pm, променено общо 1 път.
Andri01 - майстор
Махай го,но помисли за студа зимъска :(
jjsar - напреднал
ср май 05, 2021 7:12 pmAndri01 написа:
Махай го,но помисли за студа зимъска :(
А дали няма да окаже влияние на здравината на захващането на балкона и да вземе да провисне? :?
Последна промяна от jjsar на ср май 05, 2021 8:42 pm, променено общо 1 път.
Andri01 - майстор
Плочата на стаята и балкона би трябвало да е обща. Тази стена носи единствено прозореца. Правил съм същото упражнение на 8-ми ,последен етаж.
jjsar - напреднал
Благодаря!
Единствено ме притеснява, че балконът е изцяло външен и да не вземе да провисне. И аз съм го виждал направено, но с лоджия, която предполагам е захваната и странично.
muhala - майстор
Имаше подобна тема, даже имаше чертежи на сглобките. Мисля, че точно подпрозореца държи терасата. Тоест махаш го и пада терасата. Ще се опитам да намеря темата. Не мисля, че трябва да търсиш отговори по форумите.
jjsar - напреднал
Разговарях със съседи, като повечето са махнали подпрозореца. Дори имаше твърдения, че балконът и кухнята са една плоча, което ми се струва невярно. Знам ли #-o
Andri01 - майстор
При мене беше цяла плоча.
muhala - майстор
ср май 05, 2021 10:38 pmmuhala написа:
Имаше подобна тема, даже имаше чертежи на сглобките. Мисля, че точно подпрозореца държи терасата. Тоест махаш го и пада терасата. Ще се опитам да намеря темата. Не мисля, че трябва да търсиш отговори по форумите.
Ето: viewtopic.php?t=727&start=15
jjsar - напреднал
съб май 15, 2021 10:54 pmmuhala написа:
ср май 05, 2021 10:38 pmmuhala написа:
Имаше подобна тема, даже имаше чертежи на сглобките. Мисля, че точно подпрозореца държи терасата. Тоест махаш го и пада терасата. Ще се опитам да намеря темата. Не мисля, че трябва да търсиш отговори по форумите.
Ето: viewtopic.php?t=727&start=15
Благодаря.
Все пак не става много ясно. В ДАГ има публикувани проекти за по-новите панделки, в които махането на подпрозореца на стая към балкон е препоръчано с цел приобщаване и затваряне балкона с пвц дограма. Става въпрос за вътрешен балкон на панел от 80те, а тук говорим за панел около 70та :?
Застъпването на плочата, ако е отделна, би трябвало да е основно от двете странични частни на фасадни панел на прозореца, а не от парчето под прозореца, но... :?:
  • 1
  • 2

Тема "Приобщаване на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: