Всичко за вашата тераса или балкон
Yozko - напреднал
вт авг 03, 2021 4:15 pmYozko написа:
вт авг 03, 2021 3:43 pmnikolov333 написа:
Усложняваш го излишно. Само удължи стрехата по дължина с единичен термопанел , ако няма течове в момента, а отдолу топлоизолиране тавана и термопанел с фибран залепен с пяна и дюбелиран към плочата.. с видии и шайби към панела. Два винкела 5 на 5см или п профил ще са достатъчни за укрепване на панела и дограмата към него. Въпрос на монтаж е как ще ги хванеш за стрехата и итонга. Може и с гипсокартон отвътре и циментфазер външно.. по-тънко и изолиращо ще стане според мен..
Не разбирам някои неща
Първо какво означава единичен термопанел. Аз мисля да използвам 4см стенен термопанел понеже ще се монтира за плочата отдолу и няма как да стане с покривен.
Второ само стрехата няма как да я удължа понеже едната й страна е без плоча отгоре т.е накриво е самата плоча.
Термопанел искам да е и целия таван на терасата понеже при много дъжд се подмокря леко горе . Ако слога фибран ще протече.
Панела ще трябва да го режа и така да го монтирам понеже терасата е широка над 1м и затова един панел мисля да монтирам с 2 ребра от профил.
Реално ще направя скара отдолу от профили дълги до над дограмата и за тях ще хвана термопанела и дограмата .
Терасата е дълга 4.30м затова ще използвам 5 термопанела и е редно на 2 ребра да хвана един панел си мисля.
Ето как е в момента терасата от страни:
Прикачен файл:
20210803_164259.jpg
nikolov333 - майстор
С единичен термопанел с дължина 4,30 няма ли да е достатъчен като ширина? Вместо ламарината цял термопанел дълъг 4,3м
Yozko - напреднал
вт авг 03, 2021 5:26 pmnikolov333 написа:
С единичен термопанел с дължина 4,30 няма ли да е достатъчен като ширина? Вместо ламарината цял термопанел дълъг 4,3м
То така ще излезе 70см напред като козирка, от което нямам нужда. Ламарината е 30см.
Напред искам около 25 да излиза макс пред дограмата. А и няма ли да е по-красиво отвътре цял термопанел да се вижда и едно осветително тяло и готово.
nikolov333 - майстор
Козирката пред дограмата е за предпочитане да е по-голяма, а тавана вътре поне мен, не ме кефи да е термопанел, но и така става.. Зависи ще усвояваш ли терасата, като част от помещението или просто искаш да я остъклиш.
Yozko - напреднал
ср авг 04, 2021 1:12 amnikolov333 написа:
Козирката пред дограмата е за предпочитане да е по-голяма, а тавана вътре поне мен, не ме кефи да е термопанел, но и така става.. Зависи ще усвояваш ли терасата, като част от помещението или просто искаш да я остъклиш.
Понеже там имам газов котел към момента няма да се усвоява. Просто искам за има по-изряден вид и да е по-топло през зимата че с тази старата дограма си е студ.

Тема "Крива плоча на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: