Всичко за вашата тераса или балкон
dezdemonzz - помощник
Здравейте, прикачвам снимка на балкона, като точно зад дупката на чучура за оттичане на вода се е отворила голяма пукнатина, където мазилката отдавна я няма (вижда се на самия край в дясно остатъка от мазилката. Между плочите и перваза, където е чучура се просмуква вода и долу отива право в балкона на съседа. Пълен новак съм в тези неща, може ли да ми кажете, дали стъпките ми ще са правилни?
Мисля да зачистя калта в пукнатината между чучура и плочките, евентуално да изкъртя и настрани мазилката, която предполагам лесно ще поддаде, и когато изсъхне да я запълня . Може ли също да ми кажете и дали има някаква готова смес, (мога ли да запълня без да чакам да изсъхне?) която да е прилично гъста и само да я излея върху пукнатината и да я натъпкам навътре в процепа с нещо, защото не зная как да бъркам до правилна консистенция замазки и т.н.

Прикачен файл:
viber_image_2021-07-30_18-43-57-066.jpg
dezdemonzz - помощник
нед авг 01, 2021 7:41 pminfomar написа:
Течна гума или това https://novostroy.com/produkt/vandex-expaseal-w/
Казаха ми, че има някаква готова замазка, само се отваряла кофичката и се мажело, има ли подобно нещо, би ли свършило работа и как се казва ? Ако ли не, ще опитам с течната гума
brick - специалист
пон авг 02, 2021 2:54 amdezdemonzz написа:
нед авг 01, 2021 7:41 pminfomar написа:
Течна гума или това https://novostroy.com/produkt/vandex-expaseal-w/
Казаха ми, че има някаква готова замазка, само се отваряла кофичката и се мажело, има ли подобно нещо, би ли свършило работа и как се казва ? Ако ли не, ще опитам с течната гума
В кофичките са шпакловки и служат за съвсем друго, замазки наготово разбъркани няма как да има.
За вашия случай от близката железария купувате 1 кг - най-малката продавана опаковка! - флексово лепило за плочки за външно приложение (мразоустойчиво), и една щпакла 50 мм. Бъркате според инструкцията, като много внимавате да не добавите излишна вода, и плътно запълвате предварително почистената фуга.

Тема "Запълване на пукнатина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: