Всичко за вашата тераса или балкон
Здравейте,
имам въпрос, на който не получавам точен отговор. В момента имам остъклена тераса, като съм на последен етаж и под мен и над мен няма остъкления на терасите. Искам да усвоя част от тази така или иначе затворена тераса, но според някои майстори може да се получи конденз след усвояването. Идеята ми е да имам парно точно под прозореца, както и да се направи изолация на пода с каменна вата, а и на стените(там не е уточнено каква ще бъде), съответно и на моя таван. Моля за съвет и благодаря предварително! :)
stefanjor - специалист
Ще споделя личен опит.
Усвоена тераса (лоджия).
Пода с теракот, PVC дограма, качествен стъклопакет, чугунен радиатор на стената под прозореца.
Над мен остъклена теаса- нямам проблеми с тавана.
Под мен терасата не е усвоена- през цялата зима всяка сутрин с един парцал обирам локвите от конденз по пода.
Добре, че съседа под мен излезе разбран. Съгласи се да му изолирам тавана за моя сметка и от тогава нямам конденз.
Всички тези усвоявания бяха заварено положение. Не мога да кажа какъв щеше да е резултата ако при усвояването беше сложена някаква изолация на пода.
вт авг 10, 2021 1:54 pmstefanjor написа:
Ще споделя личен опит.
Усвоена тераса (лоджия).
Пода с теракот, PVC дограма, качествен стъклопакет, чугунен радиатор на стената под прозореца.
Над мен остъклена теаса- нямам проблеми с тавана.
Под мен терасата не е усвоена- през цялата зима всяка сутрин с един парцал обирам локвите от конденз по пода.
Добре, че съседа под мен излезе разбран. Съгласи се да му изолирам тавана за моя сметка и от тогава нямам конденз.
Всички тези усвоявания бяха заварено положение. Не мога да кажа какъв щеше да е резултата ако при усвояването беше сложена някаква изолация на пода.
Реално аз също имам плочки в момента, поставени върху някогашните мозайки, но съседите под нас са в сложно здравословно положение и едва ли биха се съгласили да им щъкат майстори. Иначе терасата е изчточна и много топло става, дори през зимата може спокойно да си стоиш по тениска. Сякаш за момента не ми се е случвало да има конденз и се колебая. Благодаря за споделения опит ;)
radius - майстор
При подозрения за конденз, ватата е най-лошият избор.
вт авг 10, 2021 8:09 pmradius написа:
При подозрения за конденз, ватата е най-лошият избор.
В такъв случай Вие какво ще препоръчате?

Тема "Конденз при усвояване на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: