• 1
  • 2
Всичко за вашата тераса или балкон
pavelvasilev - специалист
Привет колеги,

На балкона имам алуминиева дограма с плъзгане, 4 крилен и всички крила са движими, общата ширина е 300 мм и височина 190 мм, искам да монтирам 3 ролетни комарници, от лявата и от дясната страна на дограмата, по един малък комарник и един по-широк в средата, много държа комарниците да са ролетни, как според вас ще е възможно монтажа им, без да пречат крилата при плъзгането им, единственото за което се сещам е трите комарници да се монтират на една цяла каса и вече касата да се монтира към дограмата на 1-2 см разстояние заради плъзгането на крилата, като разстоянието от 1-2 см между двете каси да се запълни с нещо подходящо, дали ще стане така?
miliad - майстор
Рамка от кутия 20/40 или 20/60, но като цяло ще е шашава работа. Шанса да се блокират
плъзгащите крила, и да не могат да се свалят при необходимост е голям.
И не вярвам да имаш баш па толко мъничко плъзгане.. 😉
pavelvasilev - специалист
нед фев 13, 2022 7:12 pmmiliad написа:
Рамка от кутия 20/40 или 20/60, но като цяло ще е шашава работа. Шанса да се блокират
плъзгащите крила, и да не могат да се свалят при необходимост е голям.
И не вярвам да имаш баш па толко мъничко плъзгане.. 😉
Това за свалянето на крилата при нужда не се бях сетил, а ще се наложи в един момент ако ролковите водачи се прецакат, значи касата ще трябва да е изнесена по-навън или друго решение за което не се сещам при монтаж на ролковите комарници?

Благодаря, особено за частта при свалянето на крилата при нужда, нямаше да се сетя и щеше да е важен пропуск.
miliad - майстор
Проблема не е в изнасянето. Горе мястото е малко. За да свалиш крилото трябва да го повдигнеш.
pavelvasilev - специалист
Успях да се свържа с фирма която се занимава само с тенти, навеси, ветроупорни завеси и комарници, писах им същото като тук по темата, за мое учудване ми казаха че са правили подобно решение успешно, та в сряда ще идват за оглед, да вземат размери и как точно ще стане, но ми казаха че ще е скъпо, наясно съм че при такива индивидуални технически решения, няма как да е по стандартен ценоразпис, та им казах да действаме и ще пиша и кача снимки при крайния резултат, ще видим как ще го направят.
stamenov1 - специалист
В Гърция съм виждал ролкови комарници монтирани пред плъзгащи врати, но там е един комарник който се движи успоредно на крилата ( хоризонтално).
yanko78 - специалист
Ние сме с накива плъзгащи хоризонтално и сме СУПЕР доволни. Хората които ни ги поставяха, казаха, че са правили супер огромни и си работят перфектно. Мрежата е на присе и се сгъва в единия край при отворено положение. При затворено, плисетата се разпъват. Никога повече няма да си сложа комарник на панти.
Lutchezar - майстор
Пускате в гугъл "Комарник плисе" и си избирате...
pavelvasilev - специалист
Благодаря Ви за чудесната идея, особено на този клип от линка много ми хареса, така както е разделен на три ще е идеално, да видим дали фирмата ги има че май не са много популярни.

https://m.youtube.com/watch?v=ZB6Le5bQUJ0
pavelvasilev - специалист
Колеги, сега четох за Плисе комарниците, като цяло са били удобни, но със сравнение с ролетните комарници не били толкова издръжливи и били по-паянтови като сглобка, имам време до утре сутринта най-късно да реша на какво да се спра, на Плисе или Ролетни комарници, кое ще е по-некапризно и издръжливо с времето, май ще се реша на ролетните комарници?
  • 1
  • 2

Тема "Ролетни комарници за алуминиева дограма с плъзгане?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: