Всичко за вашата тераса или балкон
Прикачен файл:
IMG_1624.jpeg
Привет майстори,
Искам да приобщя балкона и да преместя двата радиатора (само 1 се вижда на снимката) на новоизградена стеничка под прозорците на балкона.
Има и следното допълнение - балкона е с малко по висок под - плочки и мозайка и трябва да с е разбие да стигне на нивото на кухнята.

1. От къде да пусна тръбите на парното за да стигнат до радиатора? (вероятно ще е под пода, поне не се сещам за друго)
2. В какъв ред да почна ремонта, първо да изградя нова стеничка на балкона и да сложа новата дограма и после да махам междинната стена или по друг начин?
3. Трябва ли да се обаждам на топлофикация или мога сам да си го направя? (в смисъл майстор)

Предварително ви благодаря за съвети и идеи.
nork - специалист
Поредния дето иска да събаря блока..... :axe: #-o

Драма с радиатора нямаш - пускаш си тръбите на лято като е източена системата и си го местиш. :partyman:
Lutchezar - майстор
ср мар 23, 2022 12:49 pmkarlsonx написа:

3. Трябва ли да се обаждам на топлофикация
Дори само това ще предизвика промени в оразмеряването на отоплямите площи и от топлофикация ще ти разкажат играта докато се сметне всичко, плюс че ще се отрази на сметките на всички съседи с някакъв процент.

Защо не си купувате направо каквото искате, а започвате да прекроявате готовото ?
:cry:
Последна промяна от Lutchezar на ср мар 23, 2022 8:52 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
ср мар 23, 2022 12:49 pmkarlsonx написа:
Искам да приобщя балкона …
Ми като гледам вече си го “приобщил” с дограмата.
Дай първо да видим колко законно е направеното до тук…
:partyman:
kozl - майстор
За усвояването на терасити си има законов ред. Масово се прескача реда, някъде съвсем своеволно, другъде с решение на ОС на ЕС.
Технически това под празореца няма как да е носещо, но в другата чяст на стената :? Изисква се конструктивно становище. Т.е. какво може да се премахва и какво не може. Освен това ми се струва, че вертикалните тръби за парното и те са в стената.
Тръбите дето влизат в радиаторите стоманени ли са?
kozl - майстор
ср мар 23, 2022 8:47 pmLutchezar написа:
Дори само това ще предизвика промени в оразмеряването на отоплямите площи и от топлофикация ще ти разкажат играта докато се сметне всичко, плюс че ще се отрази на сметките на всички съседи с някакъв процент.
Да това е така, но имаш ли пример за такъв случай, че ми е любопитно? При това масово приобщаване на балконите още не съм се срещнал с такъв случай. Па даже и в програмите за ЕЕф, това беше пропуснато като условие.
Lutchezar - майстор
Големи разправии в кооперация в докторската градинка в центъра на София. Собствениците отказаха да пуснат да се направят измервания и имаше и няколко съдебни дела.

Тема "Приобщаване балкон с местене на радиатори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: