Всичко за вашата тераса или балкон
lucrat - помощник
Здравейте,
Ще слагам висящ стол на терасата. Въпросът ми е, как ще е по-добре - с анкерна КУКА или проходна ШПИЛКА?
Блокът е панелен от '85-'90г. Последен етаж е, като въздушният джоб отгоре е празен. Мислен е за парно, но не се е стигнало до инсталация. Имам достъп и не ми е проблем да се кача, за да стегна проходна шпилка. Каквото и да съм монтирал на таван е било леко, предназнчено за статично натоварване и е било с дюбелчета.
Люлката е от подобен ТИП, като ще се монтира с една кука. Мисля да сложа пружина от подобен ТИП или каквато намеря в железарията. След нея или преди, карабинер и за него ще са въжетата на люлката. Конкретно тази, която имаме е без халки.
Самата тераса е вътрешна, не е от висящите и над нея си е плоча. Колко е дебела самата плоча си нямам абсолютно никаква представа.
Как какво ще е по-добре да се монтира?
Прикачен файл:
277421577_2089893537831808_5470803881599725160_n.jpg
277421577_2089893537831808_5470803881599725160_n.jpg (45.72 KиБ) Видяна 5030 пъти
brick - специалист
Дори с оглед знакопроменливите натоварвания анкер M12 трябва да спокойно издържи (и бетонът на панелките е доста здрав). Дебелината на плочите по спомен мисля че беше 120 мм.
radius - майстор
А накъде ще се люлееш? :wink: :roll:
lucrat - помощник
вт мар 29, 2022 8:52 pmradius написа:
А накъде ще се люлееш? :wink: :roll:
Жената ще се люлее, посока парапета. :D Шега, разбира се. Не е за люлеене. Най-вероятно само ще се виси на него.
radius - майстор
Аз бих пробил плочата, че това постоянно лашкане ... някой да не си счупи опашката.
brum - майстор
2020та като дойде Covid-а закачих на тавана два месингови набивни анкера М6 на разстояние около метър и малко един от друг. На тях виси хамак и се ползва за люлка. На този хамак сме се качвали аз (80+кг) и 3 деца (около 40кг общо). Не е било малко лашкането, но нищо не мръдна за две години. Пробиването на отворите беше на около 4-4.5см дълбочина. В анкерите навих куки М6 с затворено ухо. На него - въжета и карабинери.


Кое е удачно при теб не мога да кажа, но споделям опита който имам. При възможност ще добавя и снимка на цялата обстановка.
radius - майстор
Имам опит с доста (и като количество и като качество) ментарливи анкери, бетона не знаем какъв е, и при положение, че има достъп отгоре, защо да се рискува.
brum - майстор
По-сложно е. И е излишно преосигуряване.
aleyan - специалист
Привет!
Аз бих го направил със следните примерни неща:
анкер + рингова гайка, следва карабинер или майон.
lucrat - помощник
ср мар 30, 2022 5:10 pmaleyan написа:
Привет!
Аз бих го направил със следните примерни неща:
анкер + рингова гайка, следва карабинер или майон.
С какво тази комбинация е по-добра от директна кука? Видях, че анкера е антивибрационен, но не разбирам с какво би бил по-добър от куките.
Бях си харесал подобна КУКА

Тема "Висящ стол на панелна тераса - последен етаж." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: