Всичко за вашата тераса или балкон
aleyan - специалист
Анкерът може и да не е антивибрационен. Размерът на ухото е това, което лично мен не притеснява. Но пък съм си "професионално" деформиран, де.
Мисълта ми е, че тези "готови куки" са с малка дебелина на стената. Съответно и отворът е малък и през него ще трябва да се прекара малък (тънък) карабинер/майон. Не препоръчвам директно прекарване на въже през отвора.
Също така имай предвид, че дори тази "кука" да има сертифицирана издръжливост, например, 100 кг. а ти да тежиш 50 кг., става въпрос за статично натоварване. А при люлка има и динамични натоварвания, които дори при лекинко "друсване" върху седалката стават доволно голями.
lucrat - помощник
пет апр 01, 2022 5:14 pmaleyan написа:
Анкерът може и да не е антивибрационен. Размерът на ухото е това, което лично мен не притеснява. Но пък съм си "професионално" деформиран, де.
Мисълта ми е, че тези "готови куки" са с малка дебелина на стената. Съответно и отворът е малък и през него ще трябва да се прекара малък (тънък) карабинер/майон. Не препоръчвам директно прекарване на въже през отвора.
Също така имай предвид, че дори тази "кука" да има сертифицирана издръжливост, например, 100 кг. а ти да тежиш 50 кг., става въпрос за статично натоварване. А при люлка има и динамични натоварвания, които дори при лекинко "друсване" върху седалката стават доволно голями.
Съгласен за готовите куки. За "друсването" се опитвам да намеря ПРУЖИНА за да омекотя ефекта, но май ще трябва да я поръчам от китай. Не мога да намеря магазин, който да ги предлага.
Lutchezar - майстор
Някой някъде виждал ли е люлка с пружини?
Оразмери си връзките за 2-3 тона натоварване и не се занимавай с глупости. Иначе току виж изстреляш дете или куче с тези пружини!
brum - майстор
Така беше закачен хамака при мен. 100+ кила са подскачали на него. М8 куката е леко кривнала от зора дето е видяла при люшкането. Може би М10 ще е по-удачно. Три деца на 3, 3 и 5 години подскачаха там.

Но за здравина и за скъсване и дума не може да става. Със жената заедно сме седели на този хамака. Или 150кг общо.

Днес махнах куките, че трябваше да шпакловам дупките. Пък и пандемията официално приключи, та няма да са ни нужни. Това розовото е на 3Д принтера - за да държи долната част централно.

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (49.63 KиБ) Видяна 2693 пъти

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (104.9 KиБ) Видяна 2693 пъти
schuldiner - майстор
Но за здравина и за скъсване и дума не може да става.

Пробвай да завиеш до откат с помощта на ключ с рамо двайсетина см. От пет една се скъса. Директните куки ги ползваме за привързвне на скеле, ама тези конкретно ги понапънах, щото щях себе си да осигурявам, уж да уплътни рингът към основата и да не се гъне. Рингът с гайка към анкер точно това прави - уплътнява към основата и пречи на резбованата част да се огъва.
ПП Нормално болт/анкер се къса на срязване непосредствено до гайката /началото на огъването/, а на опън - в средата на резбата. За осмица е приблизително 500 кг и 1,5 т. Десетката държи почти двойно. Неръждавейката е с десетина процента по-слаба от въглеродната стомана. "Несертифицираните", т.е. ментетата, се късат откъдето си поискат на произволен товар. Човек да виси на такова... не си струва икономията. Та, съветът ми е да си пазарувате подобни джаджи не от строителните, а от магазините за екипировка.
brum - майстор
Съгласен съм. И проходна шпилка 10ка можеш да скъсаш с напъване. Коментара ми беше в контекста на разумно стягане и 2 години експлоатация.
Svezar - специалист
съб апр 02, 2022 8:18 pmbrum написа:
Днес махнах куките, че трябваше да шпакловам дупките.
Еха, смел човек си, да разчиташ на това окачване тип шпилка, да носи такива товари при положение че действа сила на опън а не на срязване ! Аз не бих рискувал с нищо по-малко от това https://tashev-galving.com/product/053- ... m6-r-rbl-e
brum - майстор
Това изглежда като значително по-добър вариант. А на моите разчитах, защото по спомени ги даваха 4 килонютона статичен товар на бройка.
radius - майстор
Чакам да дойдете на моята.
feikot - специалист
С какъв акъл ще висиш от последния етаж на тераса в люлка...Само ти си знаеш, за мен това си е 50% да се метнеш от парапета.
Да не съм напълно спам, бих ти препоръчал щом имаш достъп до горе, слагаш си шпилката поне М12 и горе взимаш една 4-5 мм ламарина да е поне 100х100мм, стягаш си гайчицата и нито ще мислиш дали ще се прекъсне,дали ще се скъса,дали ще се сгъне и пр. а си се самоубиваш на спокойствие без напрежение. :mrgreen:

Тема "Висящ стол на панелна тераса - последен етаж." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: