Всичко за вашата тераса или балкон
Yanaki Nikolov - помощник
Здравейте, купих си тънки гранитни плочки от по 1 см., за да си ги слагам на первазите. Въпросът ми е с какво мога да ги срежа, тъй като нямам машина? Дали обикновенна машина за рязане на гранитогрес би свършила работа? Ако някой знае за човек който реже в София и мога да му платя услугата пак е ок?

Благодаря ви!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ъглошлайф с диск за камък
Yanaki Nikolov - помощник
съб апр 30, 2022 4:27 pmn_a написа:
ъглошлайф с диск за камък
Здрасти. Рязал съм преди години гранитогрес с ъглошлайф и изобщо не ми се получи - много криво ми се получи. Има едни машини за рязане с легенче с вода, те си имат и водачи, за да стане точен разрезът, но незнам дали те ще станат, за да се среже по-твърд материал. Има и едни ръчни машини с диамантен нож за рязане, но и за тях незнам дали би станало.
chapara - майстор
С водната ще стане, с другата никога. Грабвай ги и бягай на гробищата при каменоделците :cool:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб апр 30, 2022 4:48 pmYanaki Nikolov написа:
съб апр 30, 2022 4:27 pmn_a написа:
ъглошлайф с диск за камък
Здрасти. Рязал съм преди години гранитогрес с ъглошлайф и изобщо не ми се получи - много криво ми се получи. Има едни машини за рязане с легенче с вода, те си имат и водачи, за да стане точен разрезът, но незнам дали те ще станат, за да се среже по-твърд материал. Има и едни ръчни машини с диамантен нож за рязане, но и за тях незнам дали би станало.
С циркуляра (с легенчето) съм рязала гранитогрес. Дисковете бяха златни. Сигурно ще стане и за гранит, ако го имаш. По принцип, като имам нещо така, по-засукано, си го нося в чантата и където срещна машинката, ми го режат :-) Но все пак, съм умна, контактна и красива
chapara - майстор
съб апр 30, 2022 6:45 pmn_a написа:
съб апр 30, 2022 4:48 pmYanaki Nikolov написа:
съб апр 30, 2022 4:27 pmn_a написа:
Но все пак, съм умна, контактна и красива
👍😁🥂
Димитър Димов - специалист
Пробвай се при някой който изработва надгробни паметници.Опс,написано е преди мен ,ама кой да чете всичко.

Тема "Рязане на тънка гранитна плочка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: