Всичко за вашата тераса или балкон
Здравейте,
живея в сравнително нов блок, построен 2014 година и през изминалия зимен период се появи следния проблем на терасата и външните части по апартамента ( качени са като прикачени файлове). От някои места капе вода при дъжд обилно.
Разговаряла съм със съседа на горния етаж за нуждата от хидроизолация на тяхната тераса и се надявам в най-кратък срок да го направи.
Въпросът ми е някой може ли да ме посъветва към какъв майстор да се обърна и какво точно трябва да се направи на моята тераса?

Прикачен файл

0-02-05-db977b9be0cb4f688702352ec57589eb5ed6f8c2e79b7987fb0057826ae5e3cf_1c6daa5fe9c1af.jpg

Прикачен файл

viber_image_2022-05-05_11-21-40-373.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет май 05, 2022 11:27 amKK90 написа:

Разговаряла съм със съседа на горния етаж за нуждата от хидроизолация на тяхната тераса и се надявам в най-кратък срок да го направи.
Въпросът ми е някой може ли да ме посъветва към какъв майстор да се обърна и какво точно трябва да се направи на моята тераса?
Следя с интерес
chapara - майстор
Покривджия, да огледа.
miliad - майстор
Сградата е в гаранция все още, ако се не лъжа.
Говорила съм с домоуправителя, каза че аз трябва да действам с ремонта. В гаранция е, но за определени неща.
kozl - майстор
чет май 05, 2022 11:27 amKK90 написа:
Здравейте,
живея в сравнително нов блок, построен 2014 година и през изминалия зимен период се появи следния проблем на терасата и външните части по апартамента ( качени са като прикачени файлове). От някои места капе вода при дъжд обилно.
Разговаряла съм със съседа на горния етаж за нуждата от хидроизолация на тяхната тераса и се надявам в най-кратък срок да го направи.
Въпросът ми е някой може ли да ме посъветва към какъв майстор да се обърна и какво точно трябва да се направи на моята тераса?
Основният проблем е отгоре (открита тераса и козирка вероятно)с, откъдето няма снимки.
След като се отстрани основния проблем за течовете ще трябва да се премахне фасадната мазилка, да се шпаклова и да се полажи нова фасадна мазилка.
KK90 написа:
Говорила съм с домоуправителя, каза че аз трябва да действам с ремонта. В гаранция е, но за определени неща.
С кой ремонт?
Домоуправителя те е харзулнал, за да няма ангажименти. Козирката ако е такава, защото няма снимка отгоре е обща част и е в компетенцията на домоуправителя. Терасата отгоре е спорен въпрос. Ако е открита това е използваем покрив и требе да се разглежда и като обща част и като индивидуална собственост. Масов проблем е с ремонтите на такива използваеми покриви.

Тема "съвет относно течове на нова тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: