Всичко за вашата тераса или балкон
PIP - майстор
Здравейте, в момента довършвам лепенето на клинкерни плочки на две външни тераси и се чудя каква фугирща смес да ползвам, която да е възможно най-устойчива на проникване на влага. Лепя с Mapei Keraflex Extra S1 и съм се насочил и към техните фугиращи смеси, като първоначално исках да ползвам kerapoxy, но колкото повече чета за тая смес, толкова повече се опасявам, че може да направя мазало. Първо в местния магазин не знаят каква е разликата между различните варианти на фугиращите смеси (нямат и налични), а всичките рекламни клипове, които изгледах са с гланцирани плочки и коментарите са, че грапавите плочки от сорта на клинкера, който ползвам са невъзможни да се изчистят. Обмислях и вариант да го нанасям с пистолет за салам, но по-скоро мисля да се откажа от тези смоли. Някой ползвал ли ги е с подобни плочки и каква друга фугираща смес бихте препоръчали за външно – при нас зимата е близо 6 месеца и ще задържа доста сняг. Фугата е 5мм на око без кръстчета. Благодаря.
chapara - майстор
Забрави тази фуг.смес на секундата!!
yanko78 - специалист
нед сеп 18, 2022 10:57 pmchapara написа:
Забрави тази фуг.смес на секундата!!
Защо?
PIP - майстор
нед сеп 18, 2022 10:57 pmchapara написа:
Забрави тази фуг.смес на секундата!!
това добре, а каква ти е мнението за ultracolor plus на mapei? От 'нормалните' ми препоръчаха церезит 43, тя има ли предимства пред фугина на мапей? Мерси.
chapara - майстор
пон сеп 19, 2022 8:14 amPIP написа:
нед сеп 18, 2022 10:57 pmchapara написа:
Забрави тази фуг.смес на секундата!!

Почти не едно, но високо ниво! :cool:
това добре, а каква ти е мнението за ultracolor plus на mapei? От 'нормалните' ми препоръчаха церезит 43, тя има ли предимства пред фугина на мапей? Мерси.
chapara - майстор
пон сеп 19, 2022 12:32 amyanko78 написа:
нед сеп 18, 2022 10:57 pmchapara написа:
Забрави тази фуг.смес на секундата!!
Защо?
Така съм се мъчил и страдал, че не ми се сеща, какво ли пък да коментирам. А ценовоо, а везни за мерене, аптекарска работа. Спецялни чистители, цениии. Матеряли за чистене, много. И ако се ползва евентуално, само за плочи супергланц. А бе кофти работа за да я опишеш. Тонове топла вода и гъби и яки ръце, а ако не се справяш, къртиш!! :vom:
PIP - майстор
пон сеп 19, 2022 10:36 amchapara написа:
пон сеп 19, 2022 8:14 amPIP написа:
нед сеп 18, 2022 10:57 pmchapara написа:
Забрави тази фуг.смес на секундата!!

Почти не едно, но високо ниво! :cool:
това добре, а каква ти е мнението за ultracolor plus на mapei? От 'нормалните' ми препоръчаха церезит 43, тя има ли предимства пред фугина на мапей? Мерси.
Нещо не разбрах какво точно имаш предвид. На едно ниво са или ако едното е по-добро, кое?
chapara - майстор
На едно ниво са, но нивото е виско, да не кажа най-високо. Мапея има малко по затворено време за работа! Трябва да се бърка по малко и да се заглажда и измива по начесто.
PIP - майстор
пон сеп 19, 2022 1:57 pmchapara написа:
На едно ниво са, но нивото е виско, да не кажа най-високо. Мапея има малко по затворено време за работа! Трябва да се бърка по малко и да се заглажда и измива по начесто.
Мерси

Тема "Фугираща смес за външна тераса (kerapoxy?)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: