Всичко за вашата тераса или балкон
Здравейте,
Предстои ми приобщаване на северна тераса пред кухня в панален апаратамент. Самата тераса ще е остъклена с троен стъклопакет над блокчета итонг. Въпросът ми е дали е добра идея изцяло да се сложи дограма от трите страни на тераста или е по - добре страничните и страни да бъдат иззидани с итонг до тавана, а дограмата да е само по дългата страна. Това, което виждам е, че масово се слага дограма само отпред и зид отстрани. Този вариант обаче не ми допада заради по - малкото светлина. Също така ме интереува дали ще е прекалено студено ако има само дограма. Комшийте ми отгоре и отдолу са приобщили тереасите си, но при тях дограмата е само отпред. Благодаря предварително за мненията ви.
iliya_i - майстор
нед фев 19, 2023 6:22 pmmitko_k написа:
Това, което виждам е, че масово се слага дограма само отпред и зид отстрани.
Просто за да се спести някой леФ е.
1 кв. м. итонг е по-евтин от 1 кв. м. стъклопакет.
kozl - майстор
Ъгловите снадки са проблем за някои дограмаджии. Може да сложат и метален ъглов елемент без термо прекъсване. Здраво е, но зимата там става ручейче.
А че е по-скъпо ог газобетоня, така е.
Svezar - специалист
В България ако думне като в Турция, цели блокове няма да падат, но доста апартаменти ще станат "кабрио" с тези "приобщени" тераси :)
kr1100 - майстор
вт фев 21, 2023 11:34 amSvezar написа:
В България ако думне като в Турция, цели блокове няма да падат, но доста апартаменти ще станат "кабрио" с тези "приобщени" тераси :)
Щв падат и още как с тези преустойки, махане на носещи стени, панели към тераса.
КОй е проверявал връзките на панелите преди саниране и къде са протоколите от инспекцията.
Някой да си спомня за пакетно падащия блок / общежитие / в Свищов при Вранческия трус ?
silent - майстор
вт фев 21, 2023 11:34 amSvezar написа:
В България ако думне като в Турция, цели блокове няма да падат, но доста апартаменти ще станат "кабрио" с тези "приобщени" тераси :)
Така е тежеста на остъклението ще ги кърши кат кибритени клечки. Ако има махане на нещо носещо при панелите е единичен случай. Най често се маха подпрозоречния панел към терасата, който няма кой знае какво значение за якостта на сградара...

Тема "Остъкляване на приобщена тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: