Всичко за вашата тераса или балкон
svetlyon - напреднал
Здравейте, жилището е в панелка с две тераси и двете са остъклени с ПВЦ дограма. Предстои ми ремонт на южната тераса и искам да направя и топлоизолация. Под мен и над мен терасите на съседите са отворени, отвътре имам залепен фибран, шпаклован и после силиконова мазилка на тавана, лявата, дясната и стената към хола ми. На външната напред под прозорците и на пода няма изолация и е доста студено на терасата през зимата, като дори се образува и лек конденз по външната стена под прозорците. Стената под прозорците е зидана с итонг, мисля 10-15см и от вътрешната страна са налепени теракотени плочки, пода също е плочки.
Моля за съвети, каква изолация да направя. Знам, че външната е най-добра, но съм на 6ти етаж и е трудно и скъпо да се направи отвън, затова търся съвети за вътрешна, компромисен вариант, която сам да си направя. Дали ще имам ефект, ако залепя фибран отвътре на всички стени, да наредя и на пода. Стените да се шпакловат и да сложа някаква мазилка - силиконова или някаква подобна, а на пода лека замазка върху фибрана, подложка и паркет? Благодаря предварително, ако ми дадете съвет.
stefanjor - специалист
Най- добре ще се получи ако съседа под теб ти позволи да сложиш изолация на тавана на неговата тераса.

Тема "Вътрешна изолация на усвоена тераса." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: