Всичко за вашата тераса или балкон
temp72 - помощник
На едната тераса имам козирка от термопанел и при дъждовно време капките създават доста силен шум. Някой в този форум беше препоръчал покритие от микропореста EPDM гума, но за съжаление този човек май вече не е активен тук за да сподели мнение.

вариант 1, който малко прилича на гъба, със свойството да абсорбира шум, но май пропуска вода - https://www.deatrade.eu/%D0%95%D0%BB%D0 ... 0%BA%D0%B8

вариант 2 - не пропуска вода и топлина, но не се споменава за абсорбация на шум https://www.deatrade.eu/%D0%95%D0%BB%D0 ... 0%BC%D0%B0

Дали един от тези варианти би бил подходящ за намаляне на шума от дъждовните капки?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед фев 25, 2024 12:36 pmtemp72 написа:
...

Дали един от тези варианти би бил подходящ за намаляне на шума от дъждовните капки?
Kак се държат на слънчева светлино и общо при атмосферни условия? Какво пише в характеристиките?
temp72 - помощник
нед фев 25, 2024 12:47 pmn_a написа:
нед фев 25, 2024 12:36 pmtemp72 написа:
...

Дали един от тези варианти би бил подходящ за намаляне на шума от дъждовните капки?
Kак се държат на слънчева светлино и общо при атмосферни условия? Какво пише в характеристиките?
отлична озоноустойчивост, устойчивост на ултравиолетови лъчи, на стареене и общо въздействие на околната среда, като издържа на температури от -40 ˚C до 120˚C

Забравих да спомена, че през цялата година не попада директна слънчева светлина върху козирката.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед фев 25, 2024 1:15 pmtemp72 написа:
нед фев 25, 2024 12:47 pmn_a написа:
нед фев 25, 2024 12:36 pmtemp72 написа:
...

Дали един от тези варианти би бил подходящ за намаляне на шума от дъждовните капки?
Kак се държат на слънчева светлино и общо при атмосферни условия? Какво пише в характеристиките?
отлична озоноустойчивост, устойчивост на ултравиолетови лъчи, на стареене и общо въздействие на околната среда, като издържа на температури от -40 ˚C до 120˚C

Забравих да спомена, че през цялата година не попада директна слънчева светлина върху козирката.
Ами супер. Акустично са си ОК, с уговорката, че колкото повече, толкова повече
radius - майстор
Без да съм гледал предложенията, си мисля за изкуствена трева, някоя по-гъстичка да цепи капките .
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон фев 26, 2024 1:21 amradius написа:
... мисля за изкуствена трева...
Е това е идейно! =D>
kr1100 - майстор
нед фев 25, 2024 12:36 pmtemp72 написа:
На едната тераса имам козирка от термопанел и при дъждовно време капките създават доста силен шум. Някой в този форум беше препоръчал покритие от микропореста EPDM гума, но за съжаление този човек май вече не е активен тук за да сподели мнение.
ДЕА ТРЕЙД БГ ЕООД - е прекупвач. Няма налична стока .

Тема "Спиране на шум от дъжд върху козирка от термопанел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: