• 1
  • 2
Всичко за вашата тераса или балкон
Здравейте банда,

Поради спукана тръба се наложи едно доста стабилно къртене на пода на терасата ми. Искам да попитам с какво е най-удачнонда запълня дупката? Става на въпрос за дупка около 50х50см и дълбочина около 20-30см. Човека който направи ремонта ми каза с пясък и цимент но исках да се опитам до вас преди това. Благодаря предварително за помощта!

Поздрави
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср апр 17, 2024 8:56 pmCHIMICHANGA написа:
Здравейте банда,

Поради спукана тръба се наложи едно доста стабилно къртене на пода на терасата ми. Искам да попитам с какво е най-удачнонда запълня дупката? Става на въпрос за дупка около 50х50см и дълбочина около 20-30см. Човека който направи ремонта ми каза с пясък и цимент но исках да се опитам до вас преди това. Благодаря предварително за помощта!

Поздрави

Със силикон!
ср апр 17, 2024 9:02 pmn_a написа:
ср апр 17, 2024 8:56 pmCHIMICHANGA написа:
Здравейте банда,

Поради спукана тръба се наложи едно доста стабилно къртене на пода на терасата ми. Искам да попитам с какво е най-удачнонда запълня дупката? Става на въпрос за дупка около 50х50см и дълбочина около 20-30см. Човека който направи ремонта ми каза с пясък и цимент но исках да се опитам до вас преди това. Благодаря предварително за помощта!

Поздрави

Със силикон!
Ау колко си оригинален. Сам ли се сети или някой ти помогна?
chapara - майстор
Някоя ситуционна снимка би те предпазила от отговори, тип стрелба в тъмното😉
Мисля, че е ирония, а не стрелба.
Вместо да се регистрира заради дупка, би могъл да оползотвори енергията с едно седем минутно разбъркване на кофа пясък, две чакъл и цимент до приятно сиво.
Може и както е казал майстора.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет апр 18, 2024 6:22 amТрифон П.Трифонов написа:
Мисля, че е ирония, а не стрелба.
Вместо да се регистрира заради дупка, би могъл да оползотвори енергията с едно седем минутно разбъркване на кофа пясък, две чакъл и цимент до приятно сиво.
Може и както е казал майстора.
"Мисля" да се гръмна. Или да се изнеса от тук. Ако бях мъж, щях да хвана калашника и...
Виртуално кафенце? :roll:
Изображение
Последна промяна от n_a на чет апр 18, 2024 9:39 am, променено общо 2 пъти.
ivanovbg - майстор
Навсякъде където ми минават тръби и кабели в пода съм запълвал канала с обикновен пясък и отгоре съм ги замазвал с 5-10 см замазка в зависимост от степента на натоварване. При евентуален ремонт къртенето е много по лесно и няма опасност от допълнителни щети по тръби и кабели.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет апр 18, 2024 8:37 amivanovbg написа:
Навсякъде където ми минават тръби и кабели в пода съм запълвал канала с обикновен пясък и отгоре съм ги замазвал с 5-10 см замазка в зависимост от степента на натоварване. При евентуален ремонт къртенето е много по лесно и няма опасност от допълнителни щети по тръби и кабели.
Пясък е идейно, не знам доколко е удачно при огромна дупка в плоча
ivanovbg - майстор
чет апр 18, 2024 9:40 amn_a написа:
чет апр 18, 2024 8:37 amivanovbg написа:
Навсякъде където ми минават тръби и кабели в пода съм запълвал канала с обикновен пясък и отгоре съм ги замазвал с 5-10 см замазка в зависимост от степента на натоварване. При евентуален ремонт къртенето е много по лесно и няма опасност от допълнителни щети по тръби и кабели.
Пясък е идейно, не знам доколко е удачно при огромна дупка в плоча
Ако е по голямо хората са измислили и арматура за целта и найлон да не се оттича цимента.
Дааа, наЕлона ще ни предпази от загубата на цЕмента!!!
  • 1
  • 2

Тема "С какво да запълня дупка на тераса след ремонт на спукана тръба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: