• 1
  • 2
Всичко за вашата тераса или балкон
Здравейте!

Имам открита тераса, която е облицована с плочки, а под нея е гаража! Тавана на гаража се люпи, както и част от стените, измазани са с варов-циментов разтвор.
Интересуваме за вариант за хидроизолация за прозрачна хидроизолация, която да не променя вида на плочките?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон май 27, 2024 6:59 pmbokiwork написа:
Здравейте!

Имам открита тераса, която е облицована с плочки, а под нея е гаража! Тавана на гаража се люпи, както и част от стените, измазани са с варов-циментов разтвор.
Интересуваме за вариант за хидроизолация за прозрачна хидроизолация, която да не променя вида на плочките?

Здравейте!
Какво стана с цокъла?
ivanovbg - майстор
Не знам какъв ще е ефекта от лак за камък с мокър ефект.
hidrazin - майстор
Никакъв.
А защо не префугира тъпите плочки?
:partyman:
kozl - майстор
От опит с подобна изолация с трайност до 2 г.
И се пързаля в-у нея та ефекта е "пари на вятъра"
chapara - майстор
Единственото трайно решение е скъпо и трудоемко. А сигурен ли си че мазилката не страда от вътрешен конденз, а не от пряка влага?
вт май 28, 2024 9:04 amchapara написа:
Единственото трайно решение е скъпо и трудоемко. А сигурен ли си че мазилката не страда от вътрешен конденз, а не от пряка влага?
Те това е.
Решението е топло, а не хидро.
torbalan - Дървен философ
пон май 27, 2024 6:59 pmbokiwork написа:
Здравейте!

Имам открита тераса, която е облицована с плочки, а под нея е гаража! ...
Аз направих подобна глупост с голям мерак.
Открита тераса над стая. Още тогава един от работниците, дето работеше за мен, ми каза "В Козлодуй няма кой да ти направи читава хидроизолация..."

Десетина години се мъчих с какви ли не вълшебни химии, нищо не помогна.

Накрая течна хидроизолация върху съществуващите плочки и нови плочки отгоре. От тогава (вече няколко години) проблеми с течове няма.

А защо в моите очи е глупост - защото на тази тераса излизаме само, за да я чистим. Спокойно можеше да е покрив под прозореца, вместо тераса с кофти изход. :)
chapara - майстор
вт май 28, 2024 7:08 pmtorbalan написа:
пон май 27, 2024 6:59 pmbokiwork написа:
Здравейте!

Имам открита тераса, която е облицована с плочки, а под нея е гаража! ...
Аз направих подобна глупост с голям мерак.
Открита тераса над стая. Още тогава един от работниците, дето работеше за мен, ми каза "В Козлодуй няма кой да ти направи читава хидроизолация..."

Десетина години се мъчих с какви ли не вълшебни химии, нищо не помогна.

Накрая течна хидроизолация върху съществуващите плочки и нови плочки отгоре. От тогава (вече няколко години) проблеми с течове няма.

А защо в моите очи е глупост - защото на тази тераса излизаме само, за да я чистим. Спокойно можеше да е покрив под прозореца, вместо тераса с кофти изход. :)
Такава горе долу беше и моята идея. Но + грунд супер праймер за непопиващи повърхност и мрежа с лепило за външно полагане. После двукомпонентня хидроизолация на две ръце. Следва мразоустойчива нстилка, пак с онова лепило и фуга за басеини.
Някъде там и топлоизолация според обстоятелствата. За това казах скъпо и трудоемко.
torbalan - Дървен философ
вт май 28, 2024 8:54 pmchapara написа:
....
При мен топлоизолацията е отдолу под плочата. За това минах само с хидроизолация и нови плочки върху старите... Ама това си е още 300 - 500 килограма материал на терасата... Което не е гот в моите очи.
  • 1
  • 2

Тема "Хидроизолация върху вече поставени плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: