• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Разликата е в мощността.
Различни мощности са.

ср фев 20, 2019 5:49 pmAmt93 написа:
Още един въпрос от мен - забелязах, че някои модели котли имат по няколко варианта за едноконтурен и двуконтурен котел. Можете ли да ми кажете каква е разликата между различните варианти на котлите, които принципно са от един и същи модел/серия и са от един и същи вид (примерно едноконтурни)? :?
zhh - напреднал
А как стои въпросът с управлението на котела? Забелязах, че Bosch предлагат разнообразие от термоуправления, но те съвместими ли са с различните модели котли? И какви по-конкретно са функциите им? :roll: Определено бих искал да заложа на котел със смарт управление, така че да имам възможност да регулирам температурата и когато не съм у дома. Ще се радвам, ако ми препоръчате решения в тази посока.
Smarin - специалист
пон фев 11, 2019 3:04 pmKokoDinev написа:
Здравейте,
да не отварям нова тема. Става дума за нова къща, газифицирана. Спрял съм на котел Бош, двуконтурен. Въпросът е, че искам да сложа и соларни панели на покрива за топла вода, както и да подпомагат отоплението през зимата. Някой запознат ли е как се случва това при система с газов бойлер?

Благодаря!
Точно как се случва свързването на двете системи - не съм запознат. Мой приятел обаче оборудва вилата си с цялостна система (газов котел + соларна инсталация) от Bosch и доколкото знам, е доволен. Ще го питам тия дни как се случват нещата, че и на мен ми е интересно. :?
Mascar - специалист
чет фев 21, 2019 11:43 amzhh написа:
А как стои въпросът с управлението на котела? Забелязах, че Bosch предлагат разнообразие от термоуправления, но те съвместими ли са с различните модели котли? И какви по-конкретно са функциите им? :roll: Определено бих искал да заложа на котел със смарт управление, така че да имам възможност да регулирам температурата и когато не съм у дома. Ще се радвам, ако ми препоръчате решения в тази посока.
Препоръчвам ти CT100. Доколкото знам, е съвместим и с другите модели, които гледаш - 2500 и 3000. Регулира се според външната температура, като ти дава възможност и сам да зададеш желана температура за стаите и така реално да контролираш отоплението според собствените ти предпочитания. Отговаря и на изискването ти да е смарт - можеш да го управляваш през мобилно приложение, което според мен е съществен плюс!
deyada - напреднал
А как вървят цените на тези регулатори? :? Гледах, че има такива, които регулират само според зададената настройка за стаите и такива, които регулират и по външна температура. Какви са ползите от тези екстри?
vili - напреднал
чет фев 21, 2019 11:43 amzhh написа:
А как стои въпросът с управлението на котела? Забелязах, че Bosch предлагат разнообразие от термоуправления, но те съвместими ли са с различните модели котли? И какви по-конкретно са функциите им? :roll: Определено бих искал да заложа на котел със смарт управление, така че да имам възможност да регулирам температурата и когато не съм у дома. Ще се радвам, ако ми препоръчате решения в тази посока.
Ние сме със CR100 - дигитален стаен терморегулатор. Има три температурни нива и опция за създаване на седмична програма за стаите. Не мога да се оплача от функциите му, на нас ни върши отлична работа, макар че не разполага със смарт функциите на новите модели! :) Точната цена не си спомням, но беше нещо от порядъка на 230-250 лв.
pavlina_gg - напреднал
ср фев 20, 2019 10:46 amMascar написа:
pavlina_gg написа:
Благодаря за ценното включване! :) Да, със сигурност не са ми по метър и триста шкафовете. :lol: А изобщо не съобразих, че освен за котела трябва да се предвиди място и за други компоненти от отоплителната система. Та, както вървят нещата, победител май ще се окаже коридорът. Тъкмо котелът ще е разоложен в на почти еднакво разстояние от кухнята и банята. Но все пак зависи какво ще покажат и проектите за отоплителна система, разбира се.
Още нещо, за което предполагам не си помислила, е комина. Котелът не може да се сложи където и да е, трябва да се съобрази с комина. Точно затова много хора използват външна стена, водеща към терасата например.
Хвана ме! :) Това коренно променя плановете за позициониране на котела, защото при мен коминът е... в спалнята, която пък е бивша кухня. И, да, води към балкон. :) Спалнята обаче се пада в единия отдалечен край на апартамента, а не е средно помещение. И се чудя това би ли оказало влияние на ефективността при отопление. Иначе казано, ако котелът е в спалнята, значи ли, че тази стая ще бъде най-затоплена, а в останалата част от жилището температурата ще е по-малка. :?
Чета нагоре в мненията за терморегулатори и smart управление, което наистина звучи супер удобно, особено щом има вариант и за управление през мобилно приложение. А deyada е споменала и за задаване на настройка за стаите - това ще рече настройване на индивидуална температура за всяка стая поотделно ли? Ако е така, идеално ме устройва предвид сериозните температурни разлики вкъщи.
Mascar - специалист
Нашият струваше около 400 лв, не помня точно. Препоръчвам обаче да погледнете и по-новия модел - CT200.
Smarin - специалист
CT200 наистина изглежда супер добър вариант, някои функции, като например разпознаването на присъствие, доста приятно ме изненадаха. :roll:
deyada - напреднал
съб фев 23, 2019 7:17 pmSmarin написа:
CT200 наистина изглежда супер добър вариант, някои функции, като например разпознаването на присъствие, доста приятно ме изненадаха. :roll:
Разпознаване на присъствие ли? Това каква полза има по посока на отоплението? Системата спира да работи, когато излезеш от помещението може би?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Избор на газов котел Bosch" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: