• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
deyada - напреднал
Да ви кажа аз още се колебая между 2300 и 2500... И двата модела си имат предимства, но май за вземането на крайно решение нещата при мен започнаха да се свеждат до минималната мощност и дебита топла вода. Как мислите вие? Кой от двата котела печели по тези критерии? :?:
hammerhead - помощник
ср фев 27, 2019 5:41 pmdeyada написа:
Да ви кажа аз още се колебая между 2300 и 2500... И двата модела си имат предимства, но май за вземането на крайно решение нещата при мен започнаха да се свеждат до минималната мощност и дебита топла вода. Как мислите вие? Кой от двата котела печели по тези критерии? :?:
Ами по-голяма мощност = повече топла вода. Минималните им мощности са сравними с малък превес за 2300, но като вземеш и максималната мощност предвид, то за мен е ясно, взимай 2300, по-нов, по-компактен и по-тих както разбрахме по-горе :)
Smarin - специалист
ср фев 27, 2019 9:40 pmhammerhead написа:
ср фев 27, 2019 5:41 pmdeyada написа:
Да ви кажа аз още се колебая между 2300 и 2500... И двата модела си имат предимства, но май за вземането на крайно решение нещата при мен започнаха да се свеждат до минималната мощност и дебита топла вода. Как мислите вие? Кой от двата котела печели по тези критерии? :?:
Ами по-голяма мощност = повече топла вода. Минималните им мощности са сравними с малък превес за 2300, но като вземеш и максималната мощност предвид, то за мен е ясно, взимай 2300, по-нов, по-компактен и по-тих както разбрахме по-горе :)
Подкрепям с две ръце! :prayer: Взимай 2300, няма да съжаляваш. :) :)
vili - напреднал
ср фев 27, 2019 5:41 pmdeyada написа:
Да ви кажа аз още се колебая между 2300 и 2500... И двата модела си имат предимства, но май за вземането на крайно решение нещата при мен започнаха да се свеждат до минималната мощност и дебита топла вода. Как мислите вие? Кой от двата котела печели по тези критерии? :?:
Ако дебитът на вода ти е приоритетен фактор, погледни и condens 5000. Чувал съм добри отзиви.
Mascar - специалист
чет фев 28, 2019 1:26 pmvili написа:
ср фев 27, 2019 5:41 pmdeyada написа:
Да ви кажа аз още се колебая между 2300 и 2500... И двата модела си имат предимства, но май за вземането на крайно решение нещата при мен започнаха да се свеждат до минималната мощност и дебита топла вода. Как мислите вие? Кой от двата котела печели по тези критерии? :?:
Ако дебитът на вода ти е приоритетен фактор, погледни и condens 5000. Чувал съм добри отзиви.
Той че е добър вариант - добър е. Но изисква по-голям бюджет, а предполагам това също е фактор. @deyada, вариантите, на които си се спряла са ок. Както виждаш и от мненията, доста хора са доволни от 2300, така че за мен поне дилема няма. :)
pavlina_gg - напреднал
@qwerty26, честита нова придобивка! :cool:
Супер е, че толкова подробно си споделил впечатленията си за Condens 2 300
и, като те чета, май ще се пренасоча и аз от първоначално избрания 2 500 към този модел.
Това за липсата на шум е много добра новина, че и аз имам спомени за газов котел при едни
роднини, който палеше като космическа совалка. :-D
Ама и той беше някаква незнайна марка. Те си бяха решили по-евтинко да го вземат и накрая
им излезе доста солено. Нито отопляваше кой знае колко, да не говорим, че такива екстри като подгряване
на вода изобщо липсваха, а накрая сметките им високи.
И затова съм си казала, като ще вземам котел, внимателно проучвам и залагам на надеждни производители,
с мисълта, че това е дългосрочна инвестиция. Бош са ме спечелили вече, така че, те ще са, нямам колебания тук.
Смятам и терморегулаторът да ми е от тях, да съм си спокойна, че ще имам нормално и работещо отопление.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Избор на газов котел Bosch" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: