пет фев 01, 2019 11:05 amVLADO66 написа:
И аз съм за гръцкия латекс.Само като му отвориш кофата преди разбъркване и видиш два три пръста смола отгоре, ще ти стане ясно.В къщи навсякъде съм с такъв и особено коридорите съм ги мил няколко пъти и въобще не личи
Здравейте, за Хротекс ли говорите или за някой от другите гръцки бои, които са споменати по-рано? Ако е за Хротекс, кой вид точно препоръчвате? Благодаря :)
Svezar - специалист
На Леко сатена се мие без никакви следи , нищо общо със стандартния латекс на Леко, стига да те устройва сатенения ефект. Преди 3г. пребоядисах хола с Dulux...това нещо си промени цвета до неузнаваемост само за толкова време,зад картините е абсолютно различен цвят, ама иначе е скъп :evil:
XpacTa - специалист
Откъде в София може да се купи този Полисан и на каква цена? Писах им през формата на сайта им, но нямам отговор. Търсих и ми излезе някакъв адрес на Мушанов, ама поне на street view не успях да го идентифицирам. В BGMaps пък показва по-скоро към Вардар, но пак не става ясно къде точно е.
brum - майстор
Май само в Хасково вече имат магазин. Преди няколко месеца пазарувах от там и боядисах 230м2 къща. Не виждам разлика спрямо същият им продукт от преди 14-15 години.


Та звънкай директно на телефона и говори с тях. Google-ни за "Полисан България - Колор Боя ЕООД". Пращат по Спиди. Ако не си наясно с цветовете поискай каталог. Мен ми дадоха един и го държах 2 седмици докато измислим какви ще са цветовете.

За цена - на края дойде по лев и малко на м2. Това бял уж дълбокопроникващ грунд + две ръце боя. Все нанесени с пистолет. Без пистолет щеше да е под лев на квадрат. За количества дават и отстъпи.

За сравнение Дулукса за бани излезе към 4.50 до 5.00 лева на м2 по таваните на баните. При това без грунда.

Като кусур на латекса - след пръскане с пистолет трудно се правят корекции. При боядисване с валяк нямам такива спомени. За да не си личи действах по следната процедура:
1) Гипсова шпакловка
2) Кнауф супер финиш
3) Шкурене след 24 часа с 180 до изравняване
4) Една ръка боя с валяк с най-късият косъм
5) Шкурене след 24 часа със >240 шкурка (май ползвах 400, директно с делташлайфа)
6) Още една ръка боя

Ако се пропусне точка 5 си личи после. Това по-горе беше играно заради лошото мястото на което се случи - в хола точно до дивана. Наложи се да местя един контакт...
nautilus33 - майстор
пет авг 06, 2021 2:30 pmbrum написа:
Май само в Хасково вече имат магазин. Преди няколко месеца пазарувах от там и боядисах 230м2 къща. Не виждам разлика спрямо същият им продукт от преди 14-15 години.


Та звънкай директно на телефона и говори с тях. Google-ни за "Полисан България - Колор Боя ЕООД". Пращат по Спиди. Ако не си наясно с цветовете поискай каталог. Мен ми дадоха един и го държах 2 седмици докато измислим какви ще са цветовете.

За цена - на края дойде по лев и малко на м2. Това бял уж дълбокопроникващ грунд + две ръце боя. Все нанесени с пистолет. Без пистолет щеше да е под лев на квадрат. За количества дават и отстъпи.

За сравнение Дулукса за бани излезе към 4.50 до 5.00 лева на м2 по таваните на баните. При това без грунда.

Като кусур на латекса - след пръскане с пистолет трудно се правят корекции. При боядисване с валяк нямам такива спомени. За да не си личи действах по следната процедура:
1) Гипсова шпакловка
2) Кнауф супер финиш
3) Шкурене след 24 часа с 180 до изравняване
4) Една ръка боя с валяк с най-късият косъм
5) Шкурене след 24 часа със >240 шкурка (май ползвах 400, директно с делташлайфа)
6) Още една ръка боя

Ако се пропусне точка 5 си личи после. Това по-горе беше играно заради лошото мястото на което се случи - в хола точно до дивана. Наложи се да местя един контакт...
Между точки 3 и 4 не трябва ли да има грундиране, или си пропуснал да го споменеш?
brum - майстор
Говорим за корекции върху вече боядисана повърхност. Примерно гипсокартон, изрязана дупка, връщам парчето след това и първата стъпка която е дадена е шпакловане на фугите. Или удар с нещо, запълване на удареното и боядисване.

Тема "Читав латекс устойчив на миене" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: