• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13
пон фев 03, 2020 1:53 pmtheagent написа:
нед дек 22, 2019 6:06 pmshumanska написа:
...
Малко е нелепо, че човек трябва да си измисли проекта без да има представа после ще може ли да си го позволи да го построи....
Нормална ситуация. Правиш някакви планове, после на тяхна основа правиш сметка. Ако не излиза сметката - променяш плановете и те така.
В крайна сметка, винаги има нещо непредвидено. А и условията се менят непрекъснато.
Винаги има нещо непредвидено :o
вт авг 20, 2019 3:59 pmВадим Владимиров написа:
98% от всички тавани ще се ползват за живеене. Всичко това се премисля още на етап проектиране.
По-високите за живеене, другите за склад
20180604_083437.jpg

20180530_172527.jpg
Напоследък станаха модерни и обитаеми подпокривните пространства.
Вече имам опит в боядисване на тавана в банята))) Според мен е успешен
Изображение
naster - майстор
Имам чувството, че в тази тема само някакви ботове.
savagebs - специалист
в германия като ходих на гости видях че масово таваните са обитаеми ,дали собственика дали наематели ,ами ползват се, хората са практични
naster - майстор
И в Англия, много от къщите се преустройват за използване на подпокривното.
Не само в Англия в Ирландия също се преустройват много къщи, за да се използва таванското помещение. Мисля, че е нова тенденция или нещо подобно
nas123 - напреднал
Аз имам един въпрос за усвояване на подпокривното пространство, тъй като ще сменям покрива. Та, ще се наложи да се прави една метална рамка от HEA греди, за да избегнем подпорите на необходими, но нежелани места. Тази метална рамка ще се пада под ребрата, които ще бъдат 12/8 (между ребрата ще има 12 см вата). Но ми се иска да сложа още един слой вата, като металната конструкция ще се пада точно в този слой вата. Питането ми е ще има ли условия за конденз по рамката, при условие, че върху нея ще има 12 см вата? Дано съм бил ясен :)
naster - майстор
Ако откъм покрива металната конструкция е изолирана с 12см вата, остава сравнително малък термомост през контактните повърхности на дървените ребра. Хубаво е да изолирате металните греди и откъм обитаемата част напълно, а най-важно е да обезпечите всички детайли с пароНЕпропускливо фолио, за да не проникне никаква влага от обитаването към конструкцията. Има хубави системи на прилични цени, а може да се изпълни и с обикновен найлон и армирано тиксо.
шоп - майстор
Качествените майстори и бригади не си лепят лисчета с телефоните. Те са препоръчани и графика им е запълнен 1 год. напред. :-D
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13

Тема "Всичко за усвояването на подпокривното пространство - идеи, методи, материали" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: