BLUEPUPIL - специалист
пет май 29, 2020 1:37 pmnaster написа:
И в Англия, много от къщите се преустройват
за използване на подпокривното.
пон юни 22, 2020 4:56 ammelanikoko написа:
Не само в Англия в Ирландия също се преустройват
много къщи, за да се използва таванското помещение.
Мисля, че е нова тенденция или нещо подобно

И за да се реши най-лесно задачата се ползват
няколко стоманени греди, иначе с дървените става
кимизарник, освен ако не са от лепените. :-D

Прикачен файл:
10.jpg
Прикачен файл:
20.jpg
Прикачен файл:
30.jpg
Прикачен файл:
40.jpg
Прикачен файл:
50.jpg
50.jpg (72.93 KиБ) Видяна 488 пъти
nas123 - помощник
ср юни 24, 2020 5:01 pmnaster написа:
Хубаво е да изолирате металните греди и откъм обитаемата част напълно, а най-важно е да обезпечите всички детайли с пароНЕпропускливо фолио, за да не проникне никаква влага от обитаването към конструкцията. Има хубави системи на прилични цени, а може да се изпълни и с обикновен найлон и армирано тиксо.
Като казвате да се обезпечат всички детайли с паронепропускливо фолио, имате предвид да се увият металните детайли ли?
Можете ли да дадете пример за хубава система на прилични цени?
Също така ако можете да ми препоръчате фирми, които да изпълнят задачата ще съм благодарен - премахване на стар покрив и изграждане на нов с нисък надзид (за София). Може и на лично, за да не се счита за реклама.
naster - майстор
Не. Имам предвид, пред металната конструкция на покрива, да се изолира с вата, за да се предотврати конвекция на въздух, а оттам и поява на конденз. След като изградите конструкцията на покрива: отвътре-навън НЕА греди->дървени ребра->обшивка(осб, дъсчена...)->паропропускливо фолио->двойна скара->керемиди... Уплътнете добре с достатъчно слоеве вата всичкото пространство между металните греди и конструкцията за ГК. Между CD-профилите и картона се поставя паропреградното фолио и лепенка. Затваря се с картон.

https://www.knaufinsulation.bg/%D0%BF%D ... ten-pokriv

Връзката е примерна, всеки от продуктите в нея може да бъде заменен от друг по избор. За съжаление, не мога да препоръчам фирма за ремонт на покриви.

Тема "Всичко за усвояването на подпокривното пространство - идеи, методи, материали" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: