• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13
BLUEPUPIL - майстор
Някой „дървени“ кодове имат изричното изискване за
сдвояване около вратите, стенните прозорци, комините
и покривните отвори.
BLUEPUPIL - майстор
Прикачен файл:
WSZ.jpg
WSZ.jpg (25.66 KиБ) Видяна 4635 пъти
шоп - майстор
чет апр 08, 2021 10:11 pmmuhala написа:

Според вас трябва да се дублират ребрата около прозореца ?

Според мен трябва тотален ремонт на покрива със 100% разпокриване и подмяна на цялата дървения.
Другото е кърпеж и козметичен ремонт от вътре и накрая ще са пари хвърлени на вятъра.
schuldiner - майстор
пон апр 12, 2021 7:57 pmшоп написа:
... пари хвърлени на вятъра.
То и само ремонт на покрива са пари, хвърлени на вятъра. Ще излезе 4-5 хиляди на собственик, плюс още толкоз да си спретнат таванските стаи... няма избиване.
Надстрояване със запазване кота корниз и съвременен плосък покрив е най-лесният вариант. Обаче за последните 20 години единици са ме послушали. Сега категорично отказвам да ремонтирам покриви от 60-те в градска част. Но други мераклии има и резултатът се вижда.

ПП От малкото случаи, когато някой ми е повярвал, таванът вече 10-15 години носи приходи от наем, като ремонтът се е изплатил още на петата. В момента изплащането е към 10-12 години, при това само ако е топ-център, а междувременно рискът съседните полета да пропаднат и целият таван да стане необитаем е огромен. Има много по-добри начини да си закопаеш парите, в момента не си струва човек да инвестира в ремонт на стара сграда.
Всъщност струва си, но етажите надстрояване за избиване на инвестицията вече са два. А това вече са сериозни проблеми по градоустройство.
muhala - майстор
Миналото лято правихме ремонт на покрива като бе сменена мушамата с пароропусклива мембрана, смениха летвите и изпозвахме старите керемиди. Разбира се около 1/5 от тях бяха изхвърлени, и затова единия скат бе направен с нови.
Дъските където не е пипано са като нови. Там, където са правени капандури навремето дъските са мокрени много.
Покрива не тече сега. Надявам се, че няма да протече скоро, а и да протече се прави.
Орташката работа не е работа. Идеята да се надстрои е практически невъзможна.
За пример давам избора на единична скара от летви. Единична, защото старата е била единична. Не е двойна, защото двойната ще вдигне керемидите 30мм нагоре, + още малко ако се използват по-високи. Това означава нови обшивки за всичките 20 комина и 15 капандури. Сегашните обшивки са екстра. Няма едн изгнила или компромеирана. Дали има вече майстори и материали, които могат да направят нещо, което да издържи 60 години на дъжт, сняг и слънце ?
Здравейте,
Въпросът ми не е точно за усвояване на подпокривно пространство, а по-скоро за топлоизолация в него.
Живея на последния етаж от блок с въздушна възглавница под покрива. Искам да изолирам малко апартамента като сложа евентуално каменна вата над мен. Възглавницата е около метър висока, с малко лазене ще се получат нещата, но имам нужда от съвет.
Дали да застилам нещо под ватата или директно на плочата? И дали дали да застилам нещо над нея?
Принципно покривът е ремонитинран скоро и не би трябвало да тече от никъде, но все пак.
Всякакви идеи ще са полезни, особено, ако някой е правил нещо подобно.
israeli - специалист
Здравейте,
имам стоманен прът за кормило на ел. тротинетка но е с фабричен дефект и липсва дупка от която да минават кабели. Има ли в София форма, която може да го разпробие? Очертал съм с лепенка къде трябва да е отворът, както и показвам как би следвало да изглежда отвора.
https://photos.app.goo.gl/avLiGmfvpwiy1vg4A
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон авг 30, 2021 9:57 amce4ko написа:
...
Дали да застилам нещо под ватата или директно на плочата? И дали дали да застилам нещо над нея?

Застилай, застилай
Ако застелеш няма да можеш да ходиш по нея, трябва някакъв твърд материал?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон сеп 13, 2021 1:22 pmplatex написа:
Ако застелеш няма да можеш да ходиш по нея, трябва някакъв твърд материал?
??
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13

Тема "Всичко за усвояването на подпокривното пространство - идеи, методи, материали" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: