• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13
В България не съм ги виждал ... затова се задоволяваме с метални табла с предно покритие. shareit vidmate app
Скъпи дами, изпробвала съм какви ли не бои за коса, но най-доволна си оставам винаги от боята за коса на Alfaparf. Тя щади тънката ми и рядка коса. Намерих я и си я купувам само от един сайт - https://shop.bgqueens.com/product/profe ... ion-60-ml/ , много съм доволна от обслужването и най-вече от цената.
пон дек 20, 2021 3:39 pmsimona1233 написа:
Скъпи дами, изпробвала съм какви ли не бои за коса, но най-доволна си оставам винаги от боята за коса на Alfaparf. Тя щади тънката ми и рядка коса. Намерих я и си я купувам само от един сайт - https://shop.bgqueens.com/product/profe ... ion-60-ml/ , много съм доволна от обслужването и най-вече от цената.
госпожо аз пазарувам само парфюми онлайн
Andri01 - майстор
Последните трима: вие изобщо виждате ли в кой раздел пишете? Или да се намирате на работа?? Аман от тъпи ботчета, дето даже и правописа не знаят !!!
MishelNikolov - помощник
Здравейте,колеги! Имам питане свързано с пода на подпокривното пространство в/у гредоред. При изграждане на обитаемо помещение във подпокривното пространство, каква изолация е добре да се положи между основния етаж и подпокривното? И основното ми питане е свързано с паропреградата преди изолацията,тъй като виждам,че по места не поставят такава,а на места я водят задължителна. Къде е истината? Ако не се постави паропреграда,генерираната влага от основния етаж няма ли да овлажнява изолацията?
Hursa - майстор
Ще се отоплява ли това помещение постоянно? Ако да, няма нужда от паропреграда, както и от топлоизолация (ако се отоплява достатъчно). Паропреградата е необходима за да предпазва от проникване и конденз на парите в топлоизолацията - когато по дебелина на топлоизолационния слой намалява температурата до под определена стойност (зависеща от абсолютната влажност в помещенията, както и от изменението и по дебелината на топлоизолацията). В противен случай - просто няма да има конденз и съответно няма "овлажняване".
MishelNikolov - помощник
Благодаря ви за включването! Да помещението ще се отоплява постоянно, а топлоизолация искам да поставя поради причината,че смятам подпокривното да го отоплявам с подово положено по сух метод без замазка и ми се иска да има изолация под тръбите, а при евентуална такава се надявам,че поне малко ще се редуцира и шума и за това ми е важен момента с необходимостта от паропреграда. :partyman:
шоп - майстор
вт фев 01, 2022 9:38 amMishelNikolov написа:
Здравейте,колеги! Имам питане свързано с пода на подпокривното пространство в/у гредоред.
А каква ще е изолацията?
Ако е вата си сложи паронепроницаема бариера. Найлона е 20 ст м2
Ако е фибран не е задължително, но аз слагам и под него. Купих си едно топче вторичен найлон по 2 лв/кг и го ползвам навсякъде.
Hursa - майстор
Според мен - няма смисъл в случая от паропреграда - ако действително смятате да отоплявате постоянно. Още повече, че ще има подово - ще сложите паропреграда отдолу, под изолацията, а от горе също ще има "паропреграда" от топлорапределителните пластини и евентуално ламинат отгоре. Но пък аз не виждам особен смисъл и от подово отопление - ще се справя ли с отоплението на подпокривно помещение? Достатъчно ли ще са изолирани другите външни "прегради".
MishelNikolov - помощник
Иска ми се да е вата под подовото 2х8см най-вече заради абсорбцията и на звук, но и фибрана ми е опция,а таван и страни 2х10см по-плътна вата+топлоотразяващо фолио, което ще изпълни и функцията на паропреграда с въздушен джоб 2-3см от картона. Стъпката на подовото възможно най-малка. Колега шоп, ако поставя някаква паропреграда под подовото, а отгоре ламинат няма ли ватата да се окаже е един "сандвич" от паронепропускливи материали и при евентуално пропускане на долната да възникне проблем? Отворен съм към всякакви идеи. Благодаря!
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13

Тема "Всичко за усвояването на подпокривното пространство - идеи, методи, материали" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: