• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13
шоп - майстор
вт фев 01, 2022 2:15 pmMishelNikolov написа:
при евентуално пропускане на долната да възникне проблем?
Поради тази причина всичко се облепва и херметизира.
Дори и да има отвор с размер на 1 стотинка ще влезе мин. количество пара в сравнения с квадратурата на целия таван/под.

Изолатор е само сухата вата, има ли влага, стигне ли се до конденз положението става гнило.

Затова въпреки, че ще оъопляваш и тавана препоръчвам да сложиш найлон.
Утре може да не отопляваш...живот шарен.
Hursa - майстор
Няма проблем парите да навлизат във ватата. Те са си газ. Проблема е когато кондензират. Какво като са навлезли през неголяма неплътност в паропреградата. Това повишава концентрация им около неплътността - и бързо се снижава, както в слоевете прилежащи към паропреградата, в направления паралелни на паропреградата, така и в дълбочина на слоя топлоизолация. Така, че дори при слой изолация поставен на външни прегради, дори при много ниски външни температури (т. е. при голям температурен градиент по "дебелина" на изолацията) и много висока влажност в помещението (също голям градиент на "паровата дифузия") не се стига до конденз. (Освен, ако не е само дифузно преминаването на парите, а съчетано със значителен пренос на "маси въздух" - ако става "течение" през тази неплътност в посока навън, т. е. е ниска газоплътността на преградата, на стената примерно, да "духа" през нея.)
Всъщност дори неголям конденз в слоя изолация не е проблем (дори и ако е навлязла вода по друг начин - всичко се случва, особено на под), ако не е двустранно "запечатана" - ще си изсъхне сравнително бързо и лесно, когато условията се върнат към нормалните. Затова не е добре да е покрит двустранно слоя изолация с паронепропусклива преграда. И при най-добре поставената паропреграда може да има неплътности или да се образуват такива с времето. Практически е невъзможно да се постигне херметичност в жилищното строителство, не е и целесъобразно.
Здравейте , имам нужда от компетентно мнение . Смятам да усвоя таван на къща . Покрива е на около 50+ години , като преди 2-3 год. го разкрихме и премахнахме нещо като мазилка под керемидите . Има поставена двойна скара и пароизолационна мембрана, обшивки на комините , измазани капаци и т.н, керемидите са старите горноботевски . Основния проблем е , че навремето са използвали какъвто материал е имало и са поставили валки на някои греди . Интересува ме :
1.Проблем ли е ,че не залепихме припокриването на мембраната с тиксо ?
2.Ще доведе ли това до конденз? И как да се избегне конденза?
3.Може ли да се сменят някои от валките или да се наковат дъски с прав ъгъл за да се закрепи окачвача по-лесно ?
4.Как да се процедира с поставянето на вата между гредите и затваряне с гипсокартон ? Това е най-голямата ми чуденка .
Благодаря на отзовалите се !!!

Прикачен файл

viber_image_2022-02-21_17-02-32-568.jpg

Прикачен файл

viber_image_2022-02-21_17-02-32-372.jpg

Прикачен файл

viber_image_2022-02-21_17-02-31-205.jpg

Прикачен файл

viber_image_2022-02-21_17-02-27-868.jpg

Прикачен файл

viber_image_2022-02-21_17-02-33-591.jpg
Здравейте, страхотна тема, много полезна, ще публикувам и моя проект скоро! До скоро :)
Здравейте, замислил съм усвояване на подпокривно пространство, цялото е с площ около 150 кв.м., като моята идея е да се реконструира половината покрив (четирискатен с било). В момента има надзид от 60 см., като в частта, която желая да подменям изцяло искам да го задигна поне на 120 см. Наред с всичко останало ще подменя и билото (3.50 м.). Постижимо ли е, като цел, понеже частта с подмяна на билото без разваляне на целия покрив ми се вижда невъзможно, а също така и двата от трите ската на покрива, които няма да ремонтирам и повдигам изцяло, а около 1/2 от тях, понеже къщата е с правоъгълна форма. Има плоча между съществуващия етаж и тавана.

Изображение

Нещо подобно би трябвало да е като краен резултат, с малко по-голям градус на горната част от покрива.
Здравейте банда, днес попаднах на една интересна дървена плоскост, но не знам как се казва и къде мога да намеря такава.
На английски се казват "Дървена вълна" "Дървена вата" и прочие, но никъде не мога да намеря плоскостите в България.
Ако някой има идея къде мога да намеря, или как се казва на български ще съм много благодарен! :)
Сайт на Британски производител
Изображение
Усвояването на подпокривното пространство, често води до топъл покрив, който категорично не харесвам и е един доста голям компромис.

hellodear.in

teatv download
Последна промяна от reesuski на ср юни 08, 2022 10:53 am, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт юни 07, 2022 11:39 amreesuski написа:
Усвояването на подпокривното пространство, често води до топъл покрив, който категорично не харесвам и е един доста голям компромис.
Поясни, моля
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

Тема "Всичко за усвояването на подпокривното пространство - идеи, методи, материали" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: