• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
каква изолация трябва да се постави между основния етаж и тавана get-vidmate.com instasave.onl
astala - помощник
Здравейте.Имам питане за изолиране на покрив.Ще опиша положението.И ще го покажа със снимки.
Покрива е направен (отвън навътре) :керемиди ,азбестови плоскости,и греди на който ляга всичко това.Гредите са 6х6см ,с разстояние между тях 43-44см.
Пространството не се обитава ,и е много сухо,няма течове засега.








burkov - специалист
На азбеста не му е мястото там, а ако ще е обитаемо съвсем не трябва да го има.
Лично аз(наблягам аз и не ангажирам никого с мнението си) бих разкрил и махам азбеста, оправям покрива.
Щом няма течове, може да се направи на части и поетапно.
Керемиди, скара, мембрана, дъски, вата, мембрана, картон/дъски.
Имаш височина и може да стане много прилично. Пускаш конструкция и към стените и затваряш и там с вата и картон.
По пода - вата между гредите и суха настилка - на циментова основа или OSB. Отгоре каквото ти е кеф.
Съобразяваш се с гредите да не ги претовариш.

Гледаш да си пуснеш инсталациите преди да затвориш с мембраната и картона.
Не е лошо да помислиш за вентилация и някаква естествена светлина, разбирай стенен или покривен прозорец.

Всичко написано горе е на базата на малко опит и в никакъв случай професионално мнение.
kr1100 - майстор
burkov Може да не са азбестови плочи. Отдавна има керамични / алумосиликатни плочи от 850 гр Ц нагоре / Много хора отъ незнание ги наричат азбестови.
astala - помощник
Здравейте.Благодаря за бързите отговори.Искам да уточня някой неща.
Тавана няма да се обитава,и без това имам 2 стаи дето стоят празни.Тия плоскости за който написах че са азбестови,може и да са ,може и да не са.Там засега няма да се пипа нищо .И керемидите и плоскостите са здрави,както писах по-рано няма течове.
Това което ме интересува е какви са стъпките за правене на изолацията в дадените условия.
И каква е разликата между вата с алуминиево фолио и без ? Кога и защо се използват различните видове.
Те май въпросите станаха много.
Благодаря .
kr1100 - майстор
вата с алумиуниево фолио - фолиото надолу . Ако обаче нямаш мембрана хидроизолационна под керемидите при евентуален теч ватата се компроментира като топлоизолация.
burkov - специалист
Каква е целта на изолацията?
Ако е да запазиш топлината от помещенията отдолу, по добре оправи/изолирай пода.
astala - помощник
Да,целта е да не губя топлина от стаите отдолу.Аз все още се колебая дали пода или тавана да изолирам.Но като зная на какво ниво съм със знанията за изолацията ,по добре да е пода.Там мисля че ще е по лесно.Но ако има някакви тънкости ще се радвам да споделите.Примерно колко дебела да е изолацията .Щото дреболийте хич не са за подценяване.
Благодаря ви.
шоп - майстор
Много по-лесно и ефективно ще ти е да изолираш пода на този таван. Купи пароНЕпропусклива мембрана ( може и дебел найлон) Застели пода и гредите ги обиколи също. Всички снадки ги залепи прилежно с тиксо или лепенката, която вървъ към мембраната. За изолация може да използваш минерална вата на руло или каменна вата на листове не по-тежка от 50кг/м3. Дебелината на слоевете вата колкото гредите на пода. От снимките не става ясно, но ми се виждат високи поне 15 см, което е ОК. Върху ватата може да сложиш паропропусклива мембрана с цел ако покрива протече да не намокри ватата, а ако случайно от помещенията отдолу навлезе влага във ватата въпреки найлона тя да може да излезе. Найрая ковеш кофражни дъски или дюшеме напряко на подовите греди ако искаш да ползваш тавана за багаж.
Това е, успехи!
astala - помощник
Шоп,благодаря за изчерпателния отговор.Страшно око имаш,гредите са точно 15см :) .Обаче няма ли опастност да се получи влага в гредите ако ги покрия с найлон?За другото написано засега нямам въпроси.
Благодаря ви.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Всичко за усвояването на подпокривното пространство - идеи, методи, материали" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: