• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
nelina_london - специалист
нед дек 11, 2022 9:47 pmHursa написа:
А и доста неудобно ще е поставянето и така, че да обхване тези тесни, но "високи" греди.
Точно от тук изходих, защото съм слагала паропреграда и то на равен таван ,не обикаляйки греди. И въпросният найлон трябва да е старателно облепен по края към стените .А,как ще се случи на стената ,на която гредите се падат перпендикулярно ,не ми се мисли .
Ако можеше тези греди да се затворят с нещо и върху тях да се действа на равна повърхност ...
astala - помощник
Здравейте.Тези дни ще изчистя добре тавана и ще пусна нови снимки.Така може би ще получите по добра представа и ще ме посъветвате по точно.
astala - помощник
Честита Коледа на всички.Живи и здрави.
Това е най-важното с него да започна.
В предния си пост писах че ще направя снимки точно да гредите на тавана ,на пода.
Сега ги пускам.







И още един въпрос.Мога ли с тези греди 15см високи ,да сложа 18см вата ? Предполагам че не е добър вариант,ама да питам все пак .
muhala - майстор
Аз направих следното:
1) под гредите сложих мембрана (паропропусклива, водо-не-пропусклива), такава, каквато слагат на покривите. Целта е ако капне нещо да отведе водата към стрехата. Също така да пази ватата топла, а дървенията вентилирана.
2) Вата
3) Найлон вторичен
4) Гипсокартон

На снимките по-долу може да видиш как съм действал.
В никакъв случай не слагай ватата плъчно между гредите и плътно до дъските, защото ще почне да гние.

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение ИзображениеИзображение
astala - помощник
Станало е добре ,предполагам.Обаче аз се отказах от това да правя покрива и ще направя тавана първо.Обаче всяка помощ и информация е добре дошла.Благодаря ти.Та по въпроса дали мога да сложа по дебела вата (18см) в тия 15см греди ?Имате вече някаква по-ясна представа за ситуацията.
шоп - майстор
вт дек 27, 2022 1:03 amastala написа:
Та по въпроса дали мога да сложа по дебела вата (18см) в тия 15см греди ?
С каква плътност си решил да е ватата?
И какъв вид?
На руло или каменна на листове?
muhala - майстор
Аз бих направил изолацията отдолу - стаите. Тоест окачен таван с вата и ГК.
Личното ми мнение е, че сложите ли вата между ребрата, ще започнат да гният ребрата.
вт дек 27, 2022 1:03 amastala написа:
Станало е добре ,предполагам.Обаче аз се отказах от това да правя покрива и ще направя тавана първо.Обаче всяка помощ и информация е добре дошла.Благодаря ти.Та по въпроса дали мога да сложа по дебела вата (18см) в тия 15см греди ?Имате вече някаква по-ясна представа за ситуацията.
PIP - майстор
вт дек 27, 2022 1:03 amastala написа:
Станало е добре ,предполагам.Обаче аз се отказах от това да правя покрива и ще направя тавана първо.Обаче всяка помощ и информация е добре дошла.Благодаря ти.Та по въпроса дали мога да сложа по дебела вата (18см) в тия 15см греди ?Имате вече някаква по-ясна представа за ситуацията.
Можеш, вече ти писаха. Пълниш вата между гредите и слагаш контралетви или по дължината на сегашните и добавяш вата между тях. За разлика от всички останали аз не съм фен на найлона и не ползвам подобни недишащи паробариери, от тях има нужда когато не се провертрява най-често при пвц дограма, което е изместване на проблема, а не решението му.
kr1100 - майстор
Много мразя такива сккосени тавани - постоянно си удрям главата. Сбърках преди години с такъ скосен таван.
пон авг 19, 2019 11:30 amvmm написа:
Здравейте,

Тази тема има за цел да разгледа различните начини, по които можем да усвоим подпокривно пространство в къщата. На теория - добре, но на практика може да се окаже наистина трудна задача! :?

Ето защо ще се радваме да обсъдим:
    Ценни идеи за усвояване и разпределение на таванското помещение; Може ли то според вас да се превърне в допълнителна спалня, детски кът, домашен офис или пък работилница? В какво сте превърнали вие таванското помещение в своята къща?
      Какво трябва да знаем, преди да започнем преустройство на подпокривното пространство? За какво не бива да забравяме при планиране на ремонта?
        Препоръки за методи на изпълнение и използвани материали; Какви са трудностите, с които се сблъскахте при преустройството на таванското помещение? Какъв тип изолация сложихте? От кои материали останахте доволни и какви са техните специфики на приложение при изпълнение на ремонта?Fm whatsapp

        Споделете своя ценен опит, снимки и идеи, така че да развенчаем мита, че таванското помещение е само тъмна и прашна ниша у дома, в която натрупваме непотребни вещи и стари мебели. :)
        Utilizing under-roof space can significantly increase living space and add value to a home. It's important to plan carefully before remodeling, considering the purpose of the space and potential challenges. Effective insulation and the right materials can make a big difference in the final result. Sharing experiences and ideas can help transform an overlooked attic into a valuable and functional part of the home.
        • 1
        • 9
        • 10
        • 11
        • 12
        • 13

        Тема "Всичко за усвояването на подпокривното пространство - идеи, методи, материали" | Включи се в дискусията:


        Сподели форума:

        Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

        Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: