• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Вадим Владимиров - специалист
Ето по-отблизо
Прикачен файл:
20180607_143825 (600 x 600).jpg
20180607_143825 (600 x 600).jpg (45.83 KиБ) Видяна 6195 пъти
шоп - майстор
За съжаление в Бг не съм ги виждал...затова се задоволяваме с изцяло облечени с метал челни дъски.
Поздрави!
vili - напреднал
Ние разполагаме с доста голямо таванско, което искам да превърнем в нещо като студио - спалня с кухня примерно. Имам известни притеснения относно кухнята обаче...

Представям си нещо такова, но не знам до колко е изпълнимо в нашенски условия:
Изображение

Някой правил ли е подобно нещо? Единственото, което не ми допада на този вариант е,че кухненските шкафове трябва да са поръчкови заради ъгъла, който се получава при скосяването на тавана...
шоп - майстор
На снимката не виждам поръчкови шкафове. Нормална модулна кухня.
naster - майстор
пет авг 23, 2019 10:49 amvili написа:
нашенски условия
От снимката се вижда почти половин метър изолация (гарантирано с паропреграда). И покривен прозорец за обитаем таван. За това помислете преди талашита. Че после ще пишем в темата с мухъла.
deyada - напреднал
съб авг 24, 2019 10:31 amnaster написа:
пет авг 23, 2019 10:49 amvili написа:
нашенски условия
От снимката се вижда почти половин метър изолация (гарантирано с паропреграда). И покривен прозорец за обитаем таван. За това помислете преди талашита. Че после ще пишем в темата с мухъла.
Можете ли да споделите повече за тази паропреграда? :? Какво представлява и прави ли се в България? Да си призная ... за първи път чувам. :-D
Обмисляме и поставянето на покривен прозорец, но се чудим на какъв да заложим и как ще се отрази това на бюджетирането на целия проект. Някой, ако има опит, ще е полезно да сподели.
naster - майстор
Дебелата изолация се прегражда с такова фолио, което може да бъде и обикновен полиетилен, защото не трябва да пропуска пАрите. Покривни прозорци има в изобилие. Само трябва да са за обитаемо таванско. После идва дизайна и функционални решения.
Hursa - майстор
Мисля, че за пълноценно използване на подпокривното пространство - трябва да е обособен вентилационен слой над топлоизолацията, под покривното покритие - отделен от нея, чрез паропропусклива/водонепропусклива мембрана. С вентилационни отвори под стрехата и около билото. Т. е. такава конструкция.
Дали вместо паропреграда, не е по-добре да се използва мембрана с ограничена пропускливост или подходящ материал - ограничаващ паропропускливостта - с такъв разчет, че практически да не се достига до образуване на конденз в слоя изолация.
шоп - майстор
пон авг 26, 2019 5:45 pmdeyada написа:


Можете ли да споделите повече за тази паропреграда? :? Какво представлява и прави ли се в България? Да си призная ... за първи път чувам. :-D
Прочетете и се информирайте :idea:
Под керемидите и над изолацията се поставя пародифузно фолио, а под изолацията се постава паропреграда ( паробариера) може и 200 гр/м2 найлон. Паробариерата се уплътнява навясякаде. Към стени, ъгли, било, контакти, врати...
Малко немърливост и влагата ще се просмуква в изолацията. Последствията са ясни.
пон авг 26, 2019 5:45 pmdeyada написа:
Обмисляме и поставянето на покривен прозорец, но се чудим на какъв да заложим и как ще се отрази това на бюджетирането на целия проект. Някой, ако има опит, ще е полезно да сподели.
Аз заложих на цяла система велукс. С топла каса, обшивка и т.н.
2 прозореца 1800 лв.
Успехи!
deyada - напреднал
вт авг 27, 2019 3:29 pmшоп написа:
пон авг 26, 2019 5:45 pmdeyada написа:


Можете ли да споделите повече за тази паропреграда? :? Какво представлява и прави ли се в България? Да си призная ... за първи път чувам. :-D
Прочетете и се информирайте :idea:
Под керемидите и над изолацията се поставя пародифузно фолио, а под изолацията се постава паропреграда ( паробариера) може и 200 гр/м2 найлон. Паробариерата се уплътнява навясякаде. Към стени, ъгли, било, контакти, врати...
Малко немърливост и влагата ще се просмуква в изолацията. Последствията са ясни.
пон авг 26, 2019 5:45 pmdeyada написа:
Обмисляме и поставянето на покривен прозорец, но се чудим на какъв да заложим и как ще се отрази това на бюджетирането на целия проект. Някой, ако има опит, ще е полезно да сподели.
Аз заложих на цяла система велукс. С топла каса, обшивка и т.н.
2 прозореца 1800 лв.
Успехи!
Да, ние също обмисляме Velux като марка, на която да се доверим за подпокривни прозорци, тъй като срещаме добри отзиви за тях. А знаете ли дали всички подпокривни прозорци са с 10 години гаранция? Много ни допадат вариантите, които са с дистанционно управление, но ще видим. И също някой знае ли какво ще рече "соларно управляеми"? Срещнах го в описанието на един от моделите им покривни прозорци, но ми е трудно да си го обясня. :?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Всичко за усвояването на подпокривното пространство - идеи, методи, материали" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: